Leverkusen remizoval s Lipskem, hrál Schick. Dortmund prohrál

Autor: ČTK, ros
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Schick v dresu lipských "Rudých býků" hostoval v uplynulé sezoně z AS Řím. Kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru ale semifinalista posledního ročníku Ligy mistrů neuplatnil na českého reprezentanta opci. Po sparťanském odchovanci nakonec sáhl Bayer, který za něj zaplatil přes 700 milionů korun.

Lipsko odstartovalo lépe a díky Emilu Forsbergovi od 14. minuty vedlo. Domácí přispěchali s odpovědí za šest minut, kdy se zpoza vápna s pomocí odrazu od břevna trefil Kerem Demirbay. V 77. minutě se Schick prosadil, ale kvůli ofsajdu jeho branka neplatila. Bayer remizoval i ve druhém kole.

O nečekaném úspěchu Augsburgu rozhodli Felix Uduokhai a Daniel Caligiuri. Augsburg navázal na úvodní ligovou výhru 3:1 nad Unionem Berlín. Na lavičce vítězného celku zůstal brankář Tomáš Koubek, stoper Marek Suchý zasáhl do hry až v nastavení. Další Čech záložník Jan Morávek chyběl kvůli zranění.

Erling Braut Haaland po prohře Dortmundu s Augsburgem

Z plného bodového zisku se radovali oba nováčci. Bielefeld zdolal Kolín nad Rýnem 1:0 a Stuttgart zvítězil v Mohuči 4:1. Mönchengladbach doma remizoval s berlínským Unionem 1:1.

Fotbalový útočník Leverkusenu Patrik Schick se ve 2. kole německé ligy proti svému bývalému týmu Lipsku gólově neprosadil. Zápas skončil 1:1. Augsburg překvapivě porazil vicemistry z Dortmundu 2:0.

Mohuč - Stuttgart 1:4
Branky: 12. Quaison - 45. Wamangituka, 61. Didavi, 80. Klimowicz, 86. Kalajdžič,

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.