SESTŘIH: Zlín - Olomouc 0:1. Sigma válí, bodově dotáhla Spartu

Autor: ČTK, iSport.cz
1
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Olomouce v pátém kole první ligy zvítězili ve Zlíně 1:0. Zápas rozhodl ve 47. minutě Ondřej Zmrzlý svou premiérovou brankou v nejvyšší soutěži. Hanáci vyhráli potřetí za sebou a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na vedoucí Spartu, která má ale k dobru nedělní duel v Příbrami. "Ševci" prohráli podruhé v řadě.

Od úvodních minut se zásluhou obou týmů hrál svižný fotbal plný pohybu. Míč měli ale na kopačkách více domácí. Během úvodních deseti minut se dvakrát dostal do zakončení Dramé, jednou jeho střelu chytil Mandous, podruhé putoval balón těsně vedle.

Největší olomoucká šance přišla ve 20. minutě. Zmrzlý vyslal míč přes poněkud zkoprnělou obranu Zlína na Faltu, který v sestavě Sigmy nahradil zraněného Housku, nicméně sólo hostujícího záložníka zlikvidoval brankář domácího týmu.

V závěru poločasu Zlín vystupňoval svoji aktivitu a výsledkem byla kombinační akce, na jejímž konci byl opět Dramé, ale jeho tvrdou střelu vyrazil Mandous na roh, v posledních vteřinách mířila slibná Janetzkého hlavička vedle.

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 0:1. Sigma se po výhře dotáhla na čelo

Do druhého poločasu vystoupila mnohem lépe a hlavně koncentrovaně Sigma. Už v 47. minutě vyslal Greššák dlouhý pas z hloubi pole na Zmrzlého, který mezi Fantišem a Simerským míč rychle zpracoval a nekompromisně zajistil hostům vedení.

Zlínským dlouho trvalo, než se vzpamatovali, vázla jim kombinace, nedostávali se do přečíslení, takže si ani nevypracovali žádnou možnost k vyrovnání, což vyhovovalo Olomouci.

Od 70. minuty se ale hrálo už jen převážně na polovině hostů. Zlín si vytvořil velkou územní převahu i spoustu standardních situací, ale s žádnou nenaložil tak, aby se dočkal kýženého vyrovnání. Sigma venku vyhrála druhý ligový zápas po sobě.

Domácí:

Hosté: 47. Zmrzlý

Domácí: S. Dostál – Simerský (56. Cedidla), P. Buchta, Procházka – Fantiš (56. Matejov), Conde (85. Slaměna), Jiráček (C), Čanturišvili – Janetzký (65. Martínez García), Poznar, Dramé.

Hosté: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý – Zifčák (59. Zahradníček), Breite, Greššák, P. González (70. Chytil), Falta (86. Látal) – Nešpor (86. Poulolo).

Zlín - Olomouc: Poznar trkl do míče, Mandouse neohrozil

Zlín - Olomouc: Gól! Zmrzlý v úvodu druhého poločasu otevřel skóre a připsal si první ligovou trefu, 0:1

Zlín - Olomouc: Hubník v závěru prvního poločasu poslal míč do rukavic Dostála

Zlín - Olomouc: Janetzkého hlavička těsně minula bránu!

Zlín - Olomouc: Obrovská šance! Dramé napálil pouze rukavice Mandouse

Zlín - Olomouc: Janetzký dopravil balón do sítě, gól neplatí kvůli ofsajdu

Zlín - Olomouc: I minimum domácích fanoušků se snaží o pořádnou atmosféru!

Zlín - Olomouc: Falta upaloval sám na Dostála, ten včas vyběhl a šanci mu překazil

Zlín - Olomouc: Přízemní střela Dramého jen těsně minula vzdálenější tyč!

Zlín - Olomouc: Mandous si poradil se zakončením Dramého, který měl raději zvolit přihrávku

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905