Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Klokanu pršelo do kapsy, ale běžce to neodradilo

1780
Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

Výsledky

Spiknutí dešťových mraků nad Hořicemi, jinak se to snad nedá nazvat. Voda běžcům dotvořila krosové podmínky, nechyběly ani nejmenší děti. Čím byl letošek jiný? "Covidová opatření," vypálila bez váhání mistostarostka Hořic a moderátorka akce p. Bouzková.

Akce se tak posunula do Smetanových sadů a byla rozkouskována tak, aby byla splněna veškerá bezpečnostní opatření. Také se neběžela 23 km trať. "Spolupráce s městem je skvělá," byl rád i hlavní pořadatel Petr Jakl. Běžci si zase pochvalovali tratě a celou organizaci. Na desítce se do cíle přiřítil první Adrien Tristan Zámečník (40:44) před Martinem Fikarem z Nové Paky a místním Bořkem Jančíkem. Mezi ženami skvěle zaběhla dnešní nejdelší trať Jitka Trvalcová (47:39), na stupně vítězek ji doprovodily Lenka Korcová a Hana Šmejkalová.

Čtyřka žen se stala kořistí Veroniky Podlipné z Bělohradu, mezi šestnáctiletými byla nejrychlejší Lucka Nosková z Miletína, i když jen o šest desetin před Adélou Munzarovou. Mezi muži sprintoval pro prvenství Vincent Lukášek, v kategorii do 16 let pak vyhrál Matěj Pospíšil. Dík patří za účast a podporu celé akce místním fotbalistům, zaplnili startovní listinu, udržovali dobrou náladu, fandili jak o život a pomohli s konzumací nápojů.

"Trasy jsou zafixované, budou takhle i do budoucna, start snad bude za rok na původním místě, nejen kvůli závodu vozíčkářů. Jsem nakonec spokojen." Takto Petr Jakl hodnotil letošní ročník po všech peripetiích, kterými příprava závodu prošla.