Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Bayernu Mnichov získali v letošním roce už pátou trofej. Bavorský tým porazil v německém Superpoháru obhájce z Dortmundu 3:2 a titul získal už poosmé. Rozhodující gól duelu, který se hrál na mnichovském stadionu bez diváků, vstřelil v 82. minutě obránce Joshua Kimmich.

Vítězové Ligy mistrů, Superpoháru UEFA, bundesligy a Německého poháru vedli po půlhodině hry nad Dortmundem už 2:0 po brankách Corentina Tolissa a Thomase Müllera, náskok ale promarnili. Ještě do poločasu snížil po přihrávce Erlinga Haalanda Julian Brandt, krátce po přestávce pak norský talent Haaland vyrovnal.

O výhře Bayernu, jenž se chtěl rehabilitovat po nedělním ligovém debaklu 1:4 od Hoffenheimu, nakonec rozhodl po dorážce v pádu v pokutovém území Kimmich.

Německý fotbalový Superpohár:

Bayern Mnichov - Dortmund 3:2 (2:1)
Branky: 18. Tolisso, 32. Müller, 82. Kimmich - 39. Brandt, 55. Haaland.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.