pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Písek statečně bojoval až do posledních vteřin, na body to ale nestačilo

PÍSEK - Ve středu 30. září se na píseckém stadionu hrálo další kolo druhé ligy. Domácí hokejisté přivítali Klatovy, pro které to už byl čtvrtý soutěžní zápas. Naopak žlutomodří se v nové sezoně představili teprve podruhé. Diváci, kteří na utkání zavítali, určitě nelitovali. V duelu padlo neuvěřitelných šestnáct branek. Domácím hrubě nevyšla druhá třetina, ve které se Klatovy dostaly až na čtyřbrankový rozdíl. Králové ale nesložili zbraně. Ještě do druhé přestávky snížili a v závěrečné dvacetiminutovce zahájili stíhací jízdu. Ta ale nakonec úspěšná nebyla. Písečtí se sice dostali na dostřel, a mohli i vyrovnat, ale Klatovy zachránila tyčka. V hektickém závěru už svěřenci Luboše Roba zápas do prodloužení nedotáhli. Soupeř pak v posledních vteřinách stvrdil své vítězství do prázdné branky.

IHC Králové Písek – SHC Klatovy 7:9 (1:1, 2:5, 4:3)

Branky a nahrávky: 12. Sýbek (st., Parýzek), 22. Rod ml. (Dudáček), 40. Kosnar (Bednařík, Šafář), 49. Matějček (Matějka, ml.), 50. Volf (Sýbek, Parýzek), 51. Matějček (Kosnar, Dudáček), 58. Dvořák (Volf, Sýbek) – 6. Fořt (Kolář), 23. Hasman (Roubal, Hanzlík), 26. Hasman (Hanzlík), 33. Kaňák (Michel, Přikryl), 35. Vajner (Přikryl, Michel), 37. Přikryl (Kolda), 44. Přikryl (Michel, Kolda), 57. Přikryl (Michel, Kolda), 60. Hasman (Michel, Polívka)

Rozhodčí: Jílek – Vavruška, Tvrdík. Vyloučení: 2:2. Diváků: 260

Písek: Hauser (37. Kříž) – Dvořák, Parýzek, Bílek, Kurfürst, Šafář, Dudáček – Matějček, Bednařík, J. Volf, T. Rod st., Matějka, L. Volf, Sýbek, Kosnar, T. Rod ml., Novák

SHC Klatovy: Polívka – Houfek, Leština, Vajner, Walter, Kaňák – Roubal, Hanzlík, Kolář, Přikryl, Kolda, Hasman, Michel, Procházka, Fořt, Morawetz

Od úvodních minut byl aktivnější celek Luboše Roba, ale byli to naopak hosté, kdo se jako první radoval ze vstřelené branky. Hned první šanci využil Martin Fořt – 0:1. Králové dokázali vyrovnat o šest minut později. Tomáš Rod starší našel přesně Jana Sýbka a ten v pohodě rozvlnil klatovskou síť – 1:1. Další gól už v první třetině nepadl a týmy odešly na přestávku za nerozhodného stavu. V prostřední části začal lépe Písek a po trefě Tomáše Roda mladšího šel do vedení. Pak ale na ledě začali dominovat hokejisté Klatov, a potrestali každou domácí chybu. Během čtvrt hodiny nasázeli do písecké svatyně pět gólů a se žlutomodrými to nevypadalo vůbec dobře. V závěru třetiny pak snížil na 3:6 Martin Kosnar. V úvodu poslední třetiny udeřili hosté posedmé – 3:7. Potom dostali Písečtí poprvé v zápase výhodu přesilové hry. V jejím samotném závěru se prosadil Martin Matějček a na hráčích bylo vidět, že zápas rozhodně nehodlají zabalit. O dvě minuty později další přesilovku využil Lukáš Volf a klatovský náskok se pomalu krátil – 5:7. Neuběhla ani minuta a Králové byli na dostřel. Po přihrávce Kosnara se podruhé v utkání trefil Matějček – 6:7. Domácí celek byl v laufu a sahal po vyrovnání. Ve velké příležitosti ale cinkla jen branková konstrukce. Vzápětí dokázali Klatovští odskočit, když ojedinělou šanci proměnil v osmý gól Filip Přikryl – 6:8. Písek se nevzdával, a díky Marcelu Dvořákovi, který sedmým gólem vrátil mužstvo znovu do hry, živil šanci na body až do posledních vteřin -7:8. Ani hra bez brankáře ale kýžený efekt nepřinesla. Naopak hosté do odkryté branky přidali devátou branku a od Otavy odvezli všechny tři body.