Mladí vodní slalomáři získali na ME v hlídkách sedm medailí

Mladí čeští vodní slalomáři získali v týmových závodech na mistrovství Evropy juniorů a kategorie do 23 let sedm medailí. Tituly v Krakově vybojovaly hlídky kanoistek do 23 let ve složení Tereza Fišerová, Gabriela Satková, Martina Satková, juniorských kanoistů v sestavě Martin Kratochvíl, Adam Král, Kryštof Lhota a stejně staré kanoistky Klára Kneblová, Tereza Kneblová a Veronika Janů.

Ilustrační foto.

Ve třiadvacítkách vybojovali kajakáři stříbro o dvě desetiny sekundy za Němci, rovněž stříbrní kanoisté zaostali jen o 27 setin za Rusy, s kterými prohráli kvůli dvousekundové penalizaci. Bronz získaly kajakářky, které by bez dotyků branek rovněž braly první místo.

Juniorské kajakářky přidaly bronz a jediným závodem, v němž se české lodě neprosadily na stupně vítězů, byly hlídky juniorů na K1. Mladí kajakáři skončili čtvrtí.

O víkendu se v Polsku uskuteční individuální finále.