Autor: ČTK, krm, adl
1
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Neapole se nedostavili k večernímu šlágru italské ligy na hřišti Juventusu Turín a hrozí jim kontumační porážka 0:3. Klub z Kampánie ohlásil nákazu koronavirem v týmu, ale nepředložil potvrzení od místních zdravotních úřadů o zákazu cestování. Vedení soutěže proto v sobotu večer potvrdilo termín konání utkání.

Zápas měl začít v sobotu ve 20:45 a fotbalisté mistrovského Juventusu byli připraveni podle zápasového protokolu, přestože se vědělo, že soupeř do Turína vůbec neodcestoval. Svěřenci trenéra Gennara Gattusa jsou totiž v karanténě poté, co byli pozitivně testováni záložníci Piotr Zieliňski a Eljif Elmas.

O osudu utkání definitivně rozhodne disciplinární komise v příštím týdnu. O situaci chce v pondělí mluvit se zástupci italské ligy i fotbalové federace ministr sportu Vincenzo Spadafora.

„Navzdory všem opatřením a striktním zdravotním pravidlům je jasné, že ani fotbal není vůči nákaze imunní. Chci zdůraznit, že zdraví musí mít přednost před jakýmikoliv dalšími zájmy,“ řekl Spadafora.

Šlágr italské ligy mezi Juventusem a Neapolí se v neděli večer nakonec nehrál

„Zdravotní úřady v Kampánii nařídily karanténu pouze blízkým kontaktům Piotra Zieliňského. Proto by měl být v tomto případě uplatněn protokol, který zajišťuje konání fotbalových zápasů navzdory jednotlivým případům nákazy v týmu,“ uvedli zástupci soutěže. Podle protokolu italské ligy by se mělo hrát, pokud má tým k dispozici 13 hráčů včetně minimálně jednoho brankáře.

Neapol testuje kompletní kádr a členy realizačního týmu od minulé neděle, kdy klub nastoupil v lize proti Janovu. Ten registroval první nakažené už před zápasem, od té doby se v jeho mužstvu objevilo více než 20 případů koronaviru. Sobotní zápas Janova s Turínem byl odložen.

Atalanta pálí dál, Verona poprvé ztratila

Fotbalisté Verony poprvé v nové sezoně italské ligy ztratili body. Porážce 0:1 v Parmě nezabránil ani český záložník Antonín Barák, který odehrál 58 minut. Naproti tomu Bergamo i AC Milán ani napotřetí nezaváhaly. Atalanta porazila Cagliari 5:2 a nastřílela opět alespoň čtyři góly. Milánský velkoklub zvítězil 3:0 nad Speziou a vedle plného počtu bodů je zatím stoprocentní i v obraně.

O výsledku utkání Parma - Verona rozhodla už první minuta. Jasmin Kurtič si naběhl na centr Yanna Karamoha a po 24 vteřinách zakončil do odkryté branky. Parma uspěla proti Veroně po čtyřech zápasech a připsala si první body v sezoně.

Bergamo rozhodlo o zisku dalších tří bodů také už v prvním poločase, který ovládlo 4:1. V dresu Cagliari se prosadil při debutu v klubu bývalý dlouholetý stoper Atlética Madrid Diego Godín.

Na vysokém vítězství čtvrtfinalisty uplynulého ročníku Ligy mistrů se podílelo pět střelců včetně Alejandra Gómeze. Kapitán Atalanty se dostal s čtyřmi trefami do čela tabulky střelců Serie A.

AC Milán se proti nováčkovi prosadil až ve druhém poločase. Dvakrát skóroval portugalský útočník Rafael Leao, gól dal i francouzský obránce Theo Hernández.

Inter Milán naproti tomu remizoval 1:1 na hřišti Lazia Řím a stejně jako Verona poprvé ztratil. "Nerrazurri" sice poslal do vedení v 30. minutě Lautaro Martínez, po změně stran ale srovnal hlavou Sergej Milinkovič-Savič. Lazio dohrávalo od 69. minuty bez vyloučeného kanonýra Cira Immobileho, který dostal červenou kartu za nesportovní chování, stejně jako v závěru na druhé straně Stefano Sensi.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Bergamo - Cagliari 5:2
Branky: 7. Muriel, 29. Gómez, 37. Pašalič, 42. Zapata, 81. Lammers - 24. Godín, 52. Joao Pedro

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.