Boleslav se trápila v Chrudimi. Pohárový postup urvala po penaltách

Autor: ČTK
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili do osmifinále domácího poháru. Ve třetím kole MOL Cupu porazili druholigovou Chrudim 7:6 v penaltovém rozstřelu, v normální hrací době a po prodloužení skončil duel 1:1.

Domácí poslal do vedení ve 14. minutě z penalty Jihokorejec Ju Kang-hjon. V závěru úvodního dějství mohl srovnat kapitán Budínský, jenže pokutový kop neproměnil. Chuť si stejný hráč spravil až v 64. minutě.

Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, a tak přišly na řadu penalty. Tu rozhodující proměnil David Douděra.

Už dříve postoupily do osmifinále Sparta, Teplice, Bohemians 1905, Slovácko, Brno, bez boje České Budějovice a druholigová Vlašim.

3. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Chrudim - Mladá Boleslav 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 6:7.

Branky: 14. Ju Kang-hjon z pen. - 64. Budínský. Rozhodující penaltu proměnil Douděra.

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.