• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Orli nenavázali na domácí výhru a ve Zlíně uhráli jediný set

Čtvrtek, 8. října 2020 19:57

Volejbalisté Kladna nedokázali napodobit výborný výkon z prvního domácího zápasu sezony a ve Zlíně prohráli 1:3 na sety. Orli tak neodčinili porážku z úvodního kola a na půdě soupeřů zatím uhráli jen jednu sadu. Před nucenou přestávkou, kterou způsobila vládní nařízení, stihnou volejbalisté odehrát ještě jeden zápas, jenž je čeká v sobotu.

Orli nenavázali na domácí výhru a ve Zlíně uhráli jediný set (Ilustrační foto: KL)

Kladno v minulém kole dalo zapomenout na nepovedený úvod extraligového ročníku a doma porazilo Brno 3:1 na sety. Výborný výkon si ale orli do dalšího venkovního duelu nedokázali přenést a po vyrovnaných sadách prohráli ve Zlíně 1:3.

Kladeňáci přitom na půdě soupeře začali sebevědomě a od začátku prvního setu si drželi drobný náskok. Vedli dokonce už o čtyři body 11:7, Zlínští ale na vlastní palubovce srovnali na 18:18. Za stavu 23:23 pak orli vybojovali setbol díky Hýskému, jenže střídání znamenalo ztrátu. Právě autora důležitého bodu nahradil Jiří Mikulenka, který chyboval na podání. I když následně Kyjanica opět zařídil odskočení, soupeř uhrál tři body v řadě a stylově Čechovým esem vyhrál první set.

A i druhá sada měla podobný vývoj. Oba týmy se tentokrát střídaly ve vedení, žádný celek ale nepouštěl svého oponenta na větší rozdíl. Až za stavu 16:16 přišla důležitá bodová série v podání Zlína! Domácí uhráli čtyři míče po sobě a vytvořili si náskok, který už Kladenští nesmazali. Tečku za druhou sadou definitivně udělaly tři body v řadě pro domácí.

Kladno ale konec zápasu po třech setech odmítlo! V závěru třetí sady sice málem přišlo o slibné vedení, nakonec ale náskok uhájilo a vítězstvím 25:22 protáhlo zápas do čtvrté hry. A i do té vstoupili hosté hodně sebevědomě! Sotva se začalo, a Kladno už vedlo 4:0. Postupně ovšem z role vypadlo a domácí odskočili až do osmibodového trháku. Ten sice orli ještě zmírnili, i tak ale zápas definitivně ztratili.

Kladeňáci si tentokrát, na rozdíl od posledního zápasu, příliš nepomohli blokem, díky kterému dnes uhráli jen pět bodů. Co se týče es, zaznamenali dokonce jediné. Nejvíce bodů (14) uhrál na straně hostí Jiří Kraffer, zatímco u domácích byl nejúspěšnější (18) Jiří Adamec.

Přestože sport bude v celé republice od pondělí opět pozastaven, orli by měli ještě stihnout jedno utkání odehrát! Další kolo proti Českým Budějovicím mají totiž naplánované už na tuto sobotu od 18 hodin.

Fatra Zlín – Kladno volejbal cz 3:1

Sety: 27:25, 25:21, 22:25, 25:20. Esa: 5:1. Bloky: 8:5.

Fatra Zlín: Šulc (4), Čech (13), Motyčka (6), Varous (3), Navláčil (9), Adamec (18), libero Viceník.

Kladno volejbal cz: Palgut (1), Křesťan (8), Zajíček (7), Kraffer (14), Hýský (8), Kyjanica (8), libero Kunc. Střídali V. Mikulenka (0) a J. Mikulenka (1).

Autor: (fa)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

6. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol