SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Skifařkám Antošové a Fleissnerové unikl evropský bronz, dojely čtvrté

Nepopulární čtvrtá příčka. Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová ve finále dvojskifu na mistrovství Evropy ve veslování v Poznani obsadily místo těsně pod stupni vítězek. České reprezentantky se ještě v polovině trati držely na třetí pozici, nakonec je ale od zisku medaile dělily necelé dvě sekundy.

Finálová jízda Antošové s Fleissnerovou

Ze suverénního vítězství se radovaly loňské vicemistryně světa Nicoleta Bodnarová a Simona Radisová z Rumunska. Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše nenavázaly na evropský titul z roku 2017 v Račicích, o rok dříve pak byly třetí. Medailové naděje české reprezentace jsou tedy už pryč.

Antošová s Fleissnerovou do finále postoupily po výhře v sobotní opravné jízdě. Dnes na jezeru Malta dobře odstartovaly a krátce se držely na druhém místě. Pak ale začaly postupně klesat. Na mezičase 500 i 1000 metrů byly třetí, poté je předjely i Elodie Raveraová Scaramozzinová a Helene Lefebvreová z Francie a svěřenky trenéra Josefa Lukše skončily čtvrté.

Další tři české posádky se v Polsku představily ve finále B. Skifař lehkých vah Jan Cincibuch byl druhý a obsadil celkově osmé místo. Skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová doveslovala stejně jako čtyřka bez kormidelnice Pavlína Flamíková, Kateřina Hartmanová, Radka Novotníková, Nikola Kropáčková čtvrtá.

Vystoupení na ME již v sobotu zakončil skifař Jakub Podrazil, který byl nejprve čtvrtý v semifinále C/D a následně vyhrál finále D. Celkově skončil devatenáctý. Čtvrté ve finále C skončily Zuzana Valsová a Monika Nováková, které v kategorii dvojskif lehkých vah obsadily poslední místo.

ME ve veslování v Poznani:

Skif: 1. Nielsen (Dán.) 6:50,22, ...finále D: 1. Podrazil (ČR) 7:04,31.

Skif lehkých vah: 1. Brun (Nor.) 6:58,75, ...finále B: 2. Cincibuch (ČR) 7:14,86.

Dvojka bez korm.: 1. Cozmiuc, Tudosa (Rum.) 6:26,52.

Dvojskif: 1. Twellaar, Broenink (Niz.) 6:18,69.

Dvojskif lehkých vah: 1. Oppo, Ruta (It.) 6:22,80.

Čtyřka bez korm.: 1. Nizozemsko 6:01,70, ... ČR (Mařík, Paroulek, Řimák, Ouředníček) vyřazeni v opravné jízdě.

Párová čtyřka: 1. Nizozemsko 5:39,44.

Párová čtyřka lehkých vah: 1. Itálie 6:01,01.

Osma: 1. Německo 5:31,15.

Ženy:

Skif: 1. Puspureová (Ir.) 7:36,04.

Skif lehkých vah: 1. Veldhuisová (Niz.) 7:48,95, ...finále B: 4. Neuhortová (ČR) 8:05,92.

Dvojka bez korm.: 1. Ailincaiová, Buhusová (Rum.) 7:17,19.

Dvojskif: 1. Bodnarová, Radisová (Rum.) 6:57,86, ...4. Antošová, Fleissnerová (ČR) 7:06,97.

Dvojskif lehkých vah: 1. Keijserová, Paulisová (Niz.) 6:58,07, ...finále C: 4. Valsová, Nováková (ČR) 7:33,11.

Párová čtyřka: 1. Nizozemsko 6:25,66.

Párová čtyřka lehkých vah: 1. Itálie 6:37,90.

Čtyřka bez korm.: 1. Nizozemsko 6:35,49, ...finále B: 4. ČR (Flamíková, Hartmanová, Novotníková, Kropáčková) 7:01,53.

Osma: 1. Rumunsko 6:14,75.