Vrbův průšvih, jeho tým neudržel vedení a doma podlehl Antverpám. AC porazil Celtic

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 10. 2020 0:02
Pavel Vrba opět neuspěl proti Antverpám. Bulharský Ludogorec Razgrad pod vedením českého trenéra přitom doma v utkání fotbalové Evropské ligy vedl 1:0, nakonec však soupeři podlehl 1:2. Antverpy přitom v minulém ročníku vyřadily v předkole Plzeň, kterou tehdy Vrba vedl. Vrba potřebuje v Evropské lize uspět poté, co nedokázal ambiciozní Razgrad přivést z kvalifikace do Ligy mistrů.
Kouč Razgradu Pavel Vrba při utkání s Antverpami
Kouč Razgradu Pavel Vrba při utkání s Antverpami | Foto: Reuters

Fotbalisté Leverkusenu bez zraněného reprezentačního útočníka Patrika Schicka výborně vstoupili do nového ročníku Evropské ligy a v prvním zápase "slávistické" skupiny C doma deklasovali Nice 6:2.

Bayeru vyšel začátek a v úvodních 16 minutách se prosadili Nadiem Amiri a Lucas Alario. Nice se vrátilo do hry po půlhodině hry, kdy snížil Amine Gouiri. Domácí ale větší drama nepřipustili a po změně stran přidali další čtyři góly.

Na 3:1 zvýšil Moussa Diaby, v závěru se prosadil dvakrát Karim Bellarabi a jednou další náhradník Florian Wirtz. V poslední minutě zmírnil porážku hostů střídající Alexis Claude-Maurice. Za týden se Leverkusen představí v pražském Edenu.

AC Milán zahájil skupinu H, kde hraje i pražská Sparta, vítězstvím 3:1 na stadionu Celtiku Glasgow. Milán i s hvězdným útočníkem Zlatanem Ibrahimovicem v Celtic Parku nakročil k výhře už v prvním poločase, kdy skórovali Rade Krunič a Brahim Díaz.

Čtvrt hodiny před koncem snížil Mohamed Elyounoussi, ale triumf "Rossoneri" pojistil náhradník Jens Hauge třetí brankou v nastavení. Lídr italské ligy, který neprohrál ani osmý soutěžní duel sezony, příští čtvrtek přivítá Spartu.

Souboj Hoffenheimu a Crvené zvezdy Bělehrad, soupeřů Liberce ve skupině L, skončil výhrou německého týmu 2:0. Trenér Hoffenheimu Sebastian Hoeness z různých důvodů postrádal hned šest obránců včetně Pavla Kadeřábka, jenž podle německých médií zůstává v karanténě po pozitivním testu na koronavirus. Kvůli covidu-19 za Crvenou zvezdu nenastoupil bývalý sparťanský záložník Guélor Kanga.

Domácí Moanes Dabbur v závěru první půle trefil tyč, ale po hodině hry otevřel skóre Christoph Baumgartner a v nastavení přidal druhý gól Hoffenheimu Dabbur. Bělehradský tým za týden hostí Liberec.

Obránce Jan Lecjaks pomohl asistencí k remíze Omonie Nikósie 1:1 na hřišti PAOK Soluň. V základní sestavě hostů nastoupil i druhý český zadák Michael Lüftner. Ludogorec Razgrad, vedený českým trenérem Pavlem Vrbou, doma nad Antverpami neudržel vedení a prohrál 1:2.

Tottenham v Londýně porazil Linec 3:0. V první půli se trefili Lucas Moura a Andrés Andrade, který si do vlastní branky srazil přihrávku Garetha Balea. Velšský útočník poprvé po návratu ke Spurs nastoupil v základní sestavě. Třetí domácí gól dal v závěru střídající Son Hung-min.

Arsenal ve Vídni otočil zápas s Rapidem a zvítězil 2:1. Obrat londýnskému týmu svými góly zařídili David Luiz a střídající kapitán Pierre-Emerick Aubameyang. Další anglické mužstvo Leicester doma porazilo Luhansk 3:0 po brankách Jamese Maddisona, Harveyho Barnese a Kelechiho Iheanacha.

Neapol na svém stadionu překvapivě podlehla Alkmaaru 0:1. Další italský tým AS Řím v Bernu po obratu zdolal Young Boys 2:1.

Útočník Darwin Núňez pomohl Benfice Lisabon hattrickem k triumfu 4:2 na půdě Lechu Poznaň, za kterou kvůli zranění nenastoupil český záložník Jan Sýkora. Lídr španělské ligy San Sebastian vyhrál v Rijece 1:0 díky gólu střídajícího Jona Bautisty ze třetí minuty nastavení. Další zástupce La Ligy Villarreal v domácí přestřelce zdolal Sivasspor 5:3.

1. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

CSKA Sofia - Kluž 0:2 (0:0)

Branky: 53. Rondón, 74. Deac z pen.

Young Boys Bern - AS Řím 1:2 (1:0)

Branky: 14. Nsame z pen. - 69. Bruno Peres, 74. Kumbulla.

Skupina B:

Rapid Vídeň - Arsenal 1:2 (0:0)

Branky: 51. Fountas - 70. David Luiz, 74. Aubameyang.

Dundalk - Molde 1:2 (1:0)

Branky: 35. Murray - 62. Hussain, 72. Omoijuanfo z pen.

Skupina C:

Leverkusen - Nice 6:2 (2:1)

Branky: 79. a 83. Bellarabi, 11. Amiri, 16. Alario, 61. Diaby, 87. Wirtz - 31. Gouiri, 90. Claude-Maurice.

Hapoel Beer Ševa - Slavia Praha 3:1 (1:0)

Branky: 86. a 88. Acolatse, 45. Agudelo - 75. Provod. Rozhodčí: Visser - Nijssen, Vanyzere (všichni Belg.). ŽK: Bareiro, Josué, Miguel Vítor, Varenne - Stanciu. Bez diváků.

Skupina D:

Lech Poznaň - Benfica Lisabon 2:4 (1:2)

Branky: 15. a 48. Ishak - 42., 60. a 90.+3 Núňez, 9. Pizzi z pen.

Standard Lutych - Glasgow Rangers 0:2 (0:1)

Branky: 19. Tavernier z pen., 90.+3 Roofe.

Skupina E:

PAOK Soluň - Omonia Nikósie 1:1 (0:1)

Branky: 56. Murg - 16. Bautheac.

PSV Eindhoven - Granada 1:2 (1:0)

Branky: 45.+1 Götze - 57. Molina, 66. Machis.

Braga - AEK Atény 3:0 (1:0)

Branky: 44. Galeno, 78. Paulinho, 88. Horta.

Leicester - Luhansk 3:0 (2:0)

Branky: 29. Maddison, 45. Barnes, 67. Iheanacho.

Skupina H:

Celtic Glasgow - AC Milán 1:3 (0:2)

Branky: 76. Elyounoussi - 14. Krunič, 42. Brahim Díaz, 90.+2 Hauge.

Sparta Praha - Lille 1:4 (0:1)

Skupina I:

Villarreal - Sivasspor 5:3 (2:1)

Branky: 74. a 78. Alcácer, 13. Kubo, 20. Bacca, 57. Foyth - 33. Kayode, 43. Yatabaré, 64. Gradel.

Maccabi Tel Aviv - Karabach 1:0 (1:0)

Branka: 10. Cohen.