130 let

Lidovky.cz

Sport

Jankto řídil gólem a asistencí výhru Sampdorie nad favorizovanou Atalantou

Jakub Jankto dirigoval vítězství Sampdorie Janov nad Atalantou Bergamo. foto: Reuters

Řím - Záložník Jakub Jankto přispěl v 5. kole italské ligy gólem a asistencí k vítězství Sampdorie Janov 3:1 na hřišti Bergama. Český reprezentant odehrál celý zápas a za Sampdorii si připsal třetí ligový zásah, první od lednového duelu s Brescií.
  17:40

Hosté se ujali vedení ve 13. minutě po nekompromisní ráně Fabia Quagliarelly pod břevno. Sedmatřicetiletý kapitán janovského celku se trefil počtvrté v řadě a se 168 góly se dotáhl na 15. místo historické tabulky střelců Serie A.

Jakub Jankto dirigoval vítězství Sampdorie Janov nad Atalantou Bergamo.
Jakub Jankto

Quagliarella mohl přidat druhou branku krátce před pauzou, z pokutového kopu ale na gólmana Marca Sportiella nevyzrál. Navýšit skóre se povedlo až po hodině hry Mortenu Thorsbymu, který hlavou zužitkoval přesný Janktův centr na zadní tyč.

V 80. minutě snížil z penalty Duván Zapata, druhou porážku za sebou už ale čtvrtfinalista uplynulého ročníku Ligy mistrů neodvrátil. V závěru přidal Jankto pojistku po rychlém brejku a technickém zakončení k tyči. Oba týmy tak mají po pěti duelech devět bodů.