26. října 2020 • 23:00

Zlatan straší Spartu! Proti AS Řím dal dva góly, vládne ligovým střelcům

Autor: ČTK, krm
1
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté AC Milán před čtvrtečním duelem Evropské ligy se Spartou poprvé v Serii A ztratili body. V pátém kole doma remizovali s AS Řím 3:3, ačkoliv třikrát vedli. K vítězství jim nepomohly ani dvě branky Zlatana Ibrahimovice, jenž se šesti trefami ve třech zápasech vládne tabulce ligových střelců.

Hvězdný Švéd se uvedl hned ve druhé minutě, kdy sklepnutím přihrávky za obranu z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Antonia Miranteho. Na vyrovnání Edina Džeka zareagoval dvě minuty po změně stran Alexis Saelemaekers.

Římané v 71. minutě srovnali krok díky penaltě, ale o osm minut později na druhé straně suverénně proměnil nařízený pokutový kop Ibrahimovic. Ani tento náskok ale milánský AC neudržel, šest minut před koncem po rohu definitivně srovnal Maraš Kumbulla.

Po čtyřech výhrách milánský velkoklub poprvé v aktuálním ročníku nejvyšší italské soutěže zaváhal, ale se třinácti body si upevnil vedení v tabulce před Neapolí. Ve čtvrtek bude velkým favoritem proti Spartě, která do Evropské ligy vstoupila domácí prohrou 1:4 s Lille. Naopak AC Milán vyhrál 3:1 na hřišti Celticu Glasgow.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

AC Milán - AS Řím 3:3
Branky: 2. a 79. z pen. Ibrahimovic, 47. Saelemaekers - 14. Džeko, 71. Veretout z pen., 84. Kumbulla

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.