Lyžování ČR 2024

Nadal v Paříži postupuje a chce konečně titul, který mu dosud schází

Triumf na Masters v Paříži je jeden z těch nemnoha, který Rafaelu Nadalovi schází. Slavný španělský tenista už pracuje na tom, aby to při své osmé účasti změnil, a jako jednička turnaje vyřadil ve třetím kole Australana Jordana Thompsona 6:1, 7:6 a v hale Bercy postoupil do čtvrtfinále.

Rafael Nadal
zdroj: ČTK/ZUMA

Nadal, jenž ve 2. kole jako druhý tenista v historii vyhrál na okruhu ATP tisící zápas, získal úvodní set hladce za půl hodiny. Ve druhém se ale hra vyrovnala. Thompson si dokonce za stavu 6:5 při podání světové dvojky vypracoval setbol, ten ale neproměnil a ve zkrácené hře uspěl Nadal 7:3.

O postup do semifinále se dvacetinásobný grandslamový šampion utká s krajanem Pablem Carreňem. Ve finále toho turnaje byl Nadal zatím jen jednou před třinácti lety.

Už jen jedno vítězství dělí argentinského tenistu Diega Schwartzmana od vůbec první účasti na Turnaji mistrů. Devátý hráč světa prolétl do čtvrtfinále po hladkém vítězství 6:1, 6:1 nad Španělem Alejandrem Davidovichem a má start na finále sezony ATP Tour v Londýně na dosah.

Osmadvacetiletý Schwartzman potřebuje k jistotě účasti na Turnaji mistrů dojít do semifinále. Ve čtvrtfinále se střetne s Rusem Daniilem Medveděvem, jenž ve 3. kole porazil 5:7, 6:2, 6:2 Australana Alexe de Minaura. I kdyby Schwartzman v dalším zápase podlehl, šanci na Londýn bude mít stále hodně vysokou. Jeho poslední zbývající soupeř o osmé místo Pablo Carreňo ze Španělska by musel pařížský turnaj vyhrát.

S kvalifikantem Davidovichem se favorizovaný Schwartzman přetahoval o první gem deset minut. Pak už měl ale zápas pod kontrolou a postup slavil za hodinu.

Turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 3,732.680 eur):

Dvouhra - 2. kolo: Wawrinka (12-Švýc.) - Paul (USA) 4:6, 7:6 (7:3), 6:2.

3. kolo: Nadal (1-Šp.) - Thompson (Austr.) 6:1, 7:6 (7:3), Medveděv (3-Rus.) - De Minaur (16-Austr.) 5:7, 6:2, 6:2, A. Zverev (4-Něm.) - Mannarino (Fr.) 7:6 (13:11), 6:7 (7:9), 6:4, Wawrinka - Rubljov (5-Rus.) 1:6, 6:4, 6:3, Schwartzman (6-Arg.) - Davidovich (Šp.) 6:1, 6:1, Carreňo (9-Šp.) - Gombos (SR) 7:5, 6:2, Raonic (10-Kan.) - Giron (USA) 7:6 (7:1), 6:2, Humbert (Fr.) - Čilič (Chorv.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:3.