Sparta zápas v Plzni nezvládla, Slavia hubeně vyhrála nad Mladou Boleslaví

AKTUALIZOVÁNO

Česká liga je po nucené pauze po výjimce od vlády zpět a za přísných hygienických podmínek bylo bez diváků rozehráno 7. kolo letošní Fortuna ligy. Začalo se už páteční předehrávkou, kdy Jablonec hostil Brno. V sobotu pak Pardubice zvítězily nad Opavou. České Budějovice doma nestačily na Zlín, Slovácko pak remizovalo s Olomoucí. Baník pak zvítězil v Příbrami vysoko 4:0.

Zbrojovka vstoupila do utkání jako outsider a poslední tým tabulky, který si v předešlých šesti kolech připsal pouze bod za domácí remízu s Bohemians 1905, v Jablonci ovšem díky pevné defenzívě a brance Jakuba Přichystala zvítězil 1:0. Brno se tak odlepilo ze dna tabulky, Jablonec si naopak připsal po prohře na Letné druhou porážku v řadě.

Druhý nováček Fortuna ligy, Pardubice, vstoupily do sezóny mnohem lépe než Zbrojovka a svou formu potvrdil i doma proti Opavě. V 64. minutě jim sice nebyl uznán gól, o tři minuty ovšem domácí skórovali znovu a tentokrát jejich radost posvětil i rozhodčí. Opava se na vyrovnání nesmohla a Pardubice tak zvítězily 1:0.

České Budějovice šly doma proti Zlínu do vedení a udržely jej až do 63. minuty, kdy srovnal zlínský Buchta. Moravský tým si šel pro tři body a vystřelil jim je v 76. Dramé, na jehož trefu už Dynamo nestihlo zareagovat a prohrálo tak doma se Zlínem 1:2.

Olomouc nepotvrdila skvělou formu, která ji doprovázela před přerušením soutěže a na Slovácku remizovala 0:0. Tým z Uherského Hradiště naopak získal první body od výhry v Teplicích z 12. září.

Příbram vstoupila do zápasu příšerně, už ve čtvrté minutě totiž dostal druhou žlutou kartu Kingue a Horváthova družina hrála takřka celý zápas v deseti. Vzhledem k síle a formě obou týmů se to projevilo i na výsledku, Baník zvítězil pohodlně 4:0 a po dvou prohrách v řadě si konečně připsal tři body.

Liberec zajížděl v koronavirem osekané sestavě do Teplic. Přesto se mu tam podařilo zvítězit. První gól zápasu vstřelil už ve 14. minutě Kacharaba, o dvě minuty později však vyrovnal Trubač. Ve 24. minutě vstřelil gól na konečných 1:2 Pešek, domácí však může ztráta všech bodů mrzet. V 61. minutě totiž neproměnil pokutový kop Řezníček a posledních dvacet minut dohrávali hosté v deseti po vyloučení Peška ze 70. minuty. V úplném závěru zápasu dostal červenou kartu i domácí Vondrášek a zápas se tedy dohrálo pouze deset hráčů na každé straně,

Pražská Bohemka prohgrála 1:2 v Karviné. Domácí poslal do vedení v 8. minutě Bartošák a za Klokany vyrovnával na 1:1 necelou čtvrthodinu po začátku druhé půle Hůlka. Osud zápasu, a sice zisk třech bodů pro Karvinou, rozhodl v 72. minutě gólem z penalty Qose.

Slavia dokázala vyhrát hubeně 1:0 nad Mladou Boleslaví. Osud zápasu rozhodl již jeho začátek. V 7. minutě totiž po skvělé přihrávce Holeše nekompromisně zakončil Olayinka a vstřelil jediný gól zápasu. Tři body posunuly Slavii do čela Fortuna ligy, Sparta má však k dobru večerní zápas v Plzni.

Poslední zápas sedmého kola sehrála Viktoria Plzeň z pražskou Spartou. Letenští zajížděli do Plzně s dobrou náladou poté, co si přivezli v rámci Evropské ligy výhru 4:1 z půdy skotského Celtiku Glasgow. Svou aktuální formu si však do zápasu s Plzní vůbec nepřenesli. V Plzni prohráli 1:3 a jasno bylo už po prvním poločase. V 7. minutě se trefil po chybě Plechatéh Bucha, ve 34. minutě Ondrášek a v 1. minutě nastavení prvního poločasu přidal poslední gól zápasu po přihrávce Čermáka Hejda. V 88. minutě neproměnil pokutový kop Bucha. Ve 3. minutě nastavení druhého poločasu se podařilo Spartě vstřelit alespoň čestný gól,když vyslal zpoza hranice pokutového území střelu z první Ladislav Krejčí mladší a kosmeticky tak upravil skóre na konečných 3:1. Sparta tak odjíždí ze západu Čech s prázdnou, což jí stojí první místo v tabulce Fortuna ligy. Plzeň je v tuto chvíi se ztrátou dvou bodů na Letenské třetí.

Fortuna liga, 7. kolo:

Jablonec - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 54. Přichystal
Žluté karty: 73. Krob – 48. Štepanovský
Domácí: Hrubý – Holík, Martinec, Štěpánek (83. Pleštil), Krob – Ladra (63. Čvančara), Hübschman, Považanec (74. Hrubý), Pilař (63. Zelený) – Schranz, Doležal (74. Chramosta), trenér: Bekakis (náhr. za Petra Radu)
Hosté: Floder – Kotula, Gajić, Dreksa, Moravec – Štepanovský (71. Pachlopník), Šumbera, Sedlák, A. Fousek (71. Čermák) – Reiter (29. Hladík), Přichystal, trenér: Machálek
Diváci: 0
Rozhodčí: Berka – Hájek, Flimmel

Pardubice - Opava 1:0 (0:0)

Branka: 67. Tischler
Žluté karty: 23. Čihák, 35. Novotný, 37. Surzyn, 51. Cadu - 38. Holík, 45+1. Večerka, 54. Helešic
Domácí: Boháč – Prosek, Čihák, Toml, Surzyn – Jeřábek – Tischler (87. Sláma), Solil, Hlavatý, Cadu (56. Pfeifer) – Černý (69. Huf), trenér: Krejčí
Hosté: Fendrich – Didiba, Žídek, Večerka – Zavadil (81. Darmovzal) – Mondek (58. Harazim), Texl (90. Rataj), Holík, Helešic – Juřena (58. Pikul), Dedič, trenér: Kováč
Diváci: 0
Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Caletka

Dynamo České Budějovice - Zlín 1:2 (1:0)

Branky: 42. Javorek – 63. Buchta, 76. Dramé (Čanturišvili)
Žluté karty: 46. Čavoš – 34. Janetzký, 75. Buchta
Domácí: Drobný – Čolić (66. Novák), Králik, Talovierov, Skovajsa – Brandner (85. Jánošík), Čavoš, Havelka (79. Bassey), Javorek – Mršić (66. Mészáros), van Buren, trenér: Horejš
Hosté: Dostál – Cedidla, Buchta, Procházka, Fantiš – Hlinka, Jiráček, Jawo (90+2. Simerský), Poznar – Janetzký (46. Dramé), Čanturišvili, trenér: Páník
Diváci: 0
Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Melichar

Slovácko - Sigma Olomouc 0:0 (0:0)

Žluté karty: 88. Bajza – 14. González, 68. Hála
Domácí: Bajza – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Šimko – Petržela (88. Kubala), Daníček, Havlík, Kohút (68. Rezek) – Sadílek – Kliment (68. Cicilia), trenér: Svědík
Hosté: Mandous – Hála, Hubník, Beneš, Zmrzlý – González (75. Zahradníček), Greššák (84. Poulolo), Chytil (84. Daněk), Breite, Falta (90. Látal) – Nešpor (90. Zifčák), trenér: Látal
Diváci: 0
Rozhodčí: Zelinka – Vlček, Dresler

Příbram - Baník Ostrava 0:4 (0:0)

Branky: 57. a 76, 72. Potočný, 84. Kuzmanović
Žluté karty: 2. Kingue, 25. Rezek, 40. Vais– 62. Potočný, 66. Kuzmanović
Červená karta: 4. Kingue (Příbram)
Domácí: Melichar – Diarra, Cmiljanović (70. Kleščík), Kingue, Svoboda – Soldát, Folprecht, Rezek (78. Zorvan), Pilík (70. Belej) – Vávra (78. Budínský), Vais (85. Boakye), trenér: Horváth
Hosté: Murin – Pokorný, Fillo, Stronati, Jánoš – Potočný (83. Šašinka), Tetour (88. Buchta), Holzer, de Azevedo (46. Mena) – Tijani (46. Kuzmanović), Kaloč (46. Zajíc), trenér: Kozel
Diváci: 0
Rozhodčí: Královec - Moláček, Mokrusch

Teplice - Liberec 1:2 (1:2)

Branky: 16. Trubač - 14. Kacharaba, 24. Pešek
Žluté karty: 37. Řezníček, 75. Knaplík - 51. Pešek, 67. Hromada, 70. Pešek, 80. Nešický
Červené karty: 90+2. Vondrášek - 70. Pešek
Domácí: Grigar – Černý, Heidenreich, Mareček (46. Knapík), V. Vukadinović – Žitný (65. J. Mareš), Kučera (C), Trubač (65. Vondrášek), Fortelný – Moulis, Jakub Řezníček
Hosté: Knobloch – Kačaraba (C), Jugas, Pourzitidis – Pešek, Michal, Nešický (90. Černický), Hromada, Kosek – Matoušek (90+4. M. Dvořák), Rondič
Diváci: 0
Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Ratajová

Karviná - Bohemians 2:1 (1:0)

Branky: 8. Bartošák, 72. Qose (pen.) - 59. Hůlka
Žluté karty: 24. Šindelář, 30. Twardzik, 90+3. Neuman - 32. Keita, 38. Hůlka, 90+3. Vaníček
Domácí: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář (C), Twardzik – Herc (90+2. Haša), Qose (90+2. Dramé) – Mikuš (63. Mangabeira), Ostrák (77. Marek Hanousek), Bartošák – Papadopulos (63. Tavares)
Hosté: Le Giang – Bederka, Hůlka, Krch (C), Schumacher – Ljovin (84. Nečas) – Vaníček, Vacek (76. Vodháněl), Keita (65. Hronek), Květ (84. Pulkrab) – Necid
Diváci: 0
Rozhodčí: Julínek - Kotalík, Pečenka

Slavia - Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branky: 7. Olayinka
Žluté karty: 40. Dorley, 88. Sima, 90+3. Lingr
Domácí: Kolář (C) – Masopust (90. Musa), Hovorka (41. Takács), Zima, Oscar – Ševčík, Holeš – Sima, Stanciu (71. Traoré), Olayinka – Kuchta (71. Lingr)
Hosté: Mikulec – Jakub Klíma (46. Douděra), Tatajev, Křapka – Zahustel, Janošek (72. Mašek), Túlio (85. Mašek), Mazáň – Budínský (C), Fulnek (46. D. Ikaunieks) – Michal Škoda (72. Drchal)
Diváci: 0
Rozhodčí: Rejžek - Paták, Kotík

Plzeň - Sparta 3:1 (3:0)

Branky: 7. Bucha, 34. Ondrášek, 45+1. Hejda - 90+3. Krejčí II.
Žluté karty: 25. Čermák, 75. Kalvach, 90+1. Káčer - 16. Plechatý, 36. Krejčí II., 56. Sáček, 81. Vindheim
Domácí: Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (74. Alvir) – Ba Loua (74. Kayamba), J. Kopic (90. Káčer) – Ondrášek (78. Beauguel)
Hosté: Nita – Plechatý, Pavelka, Hancko (63. Trávník) – Vindheim, Ladislav Krejčí ml., Sáček (70. Karabec), Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. (63. Matěj Hanousek) – Juliš, Polidar (63. Plavšić)