Autor: ČTK, apr
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Barcelona se po čtyřech zápasech znovu dočkala vítězství ve španělské fotbalové lize, v 9. kole si poradila doma 5:2 s Betisem Sevilla. Dvěma góly se na tom podílel hvězdný Lionel Messi, který začal utkání překvapivě pouze na lavičce a do hry se dostal až po změně stran. Po čtyřech zápasech uspěla i Sevilla, která zdolala 1:0 Pamplonu. Český brankář Tomáš Vaclík zůstal jen na lavičce vítězného mužstva. Atlético Madrid se výhrou 4:0 nad nováčkem Cádizem dostalo do čela soutěže.

Barcelonu poslal do vedení v 22. minutě Ousmane Dembélé po přihrávce Antoinea Griezmanna, který o pár minut později neproměnil pokutový kop. Betis toho využil krátce před pauzou, kdy vyrovnal Antonio Sanabria.

Do druhého poločasu už nastoupil i Messi, který nahradil Ansu Fatiho a měl výrazný podíl na vítězství katalánského velkoklubu. Nejprve chytře pustil míč po centru Jordiho Alby na nabíhajícího Griezmanna, který zaznamenal gól a asistenci v jednom zápase poprvé v tomto roce. Třetí branku Barcelony vstřelil Messi sám z pokutového kopu, za hru rukou byl navíc vyloučen Aissa Mandi.

Betis se ani v oslabení nevzdal a dokázal ještě snížit zásluhou Lorena, to ale bylo z jeho strany vše. Výhru domácích pojistil v 82. minutě Messi, jenž se v této sezoně poprvé trefil ze hry, a v závěru se prosadil ještě Pedri.

Barcelona se posunula na osmé místo o bod za svého dnešního soupeře, oproti Betisu má ale o dva zápasy méně.

Rozhodující okamžik zápasu Sevilla - Pamplona přišel po hodině hry. Lucas Ocampos byl faulován v pokutovém území, penaltu mu ale chytil Sergio Herrera. Gólman Pamplony však opustil při zákroku brankovou čáru příliš brzy, penalta se opakovala a na druhý pokus už se argentinský útočník nezmýlil.

Za Atlético skórovali hráči s vynikající aktuální formou. Dva góly vstřelil Joao Felix, jenž dal v posledních čtyřech zápasech šest branek. Třetí gól v pátém utkání pak zaznamenal záložník Marcos Llorente a pátou ligovou trefu po letním příchodu z Barcelony vstřelil Luis Suárez.

Atlético bodově dotáhlo dosud vedoucí San Sebastian, ale má lepší skóre a navíc zápas k dobru. Cádiz prohrál po pěti zápasech a je šestý.

Výsledky 9. kola španělské fotbalové ligy

Huesca - Eibar 1:1
Branky: 67. Mir - 38. Burgos

FC Barcelona - Betis Sevilla 5:2
Branky: 61. z pen. a 82. Messi, 22. Dembélé, 49. Griezmann, 90. Pedri - 45.+3 Sanabria, 73. Loren

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.