Těsná prohra Středočechů v pražském Edenu. Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:0

Na hřišti úřadujícího českého mistra Mladoboleslavští marně usilovali o rozšíření hubeného bodového zisku v aktuální ligové sezóně. Prohráli sice jen nejtěsnějším možným výsledkem, ale odjeli bez bodu a zůstali v tabulce nedaleko propadliště.

První poločas byli slávističtí fotbalisté viditelně lepší v porovnání se zakřiknutými mladoboleslavskými hráči. Už v sedmé minutě Olayinka utekl mladoboleslavské obraně a nekompromisním zakončením prostřelil brankáře Mikulce - 1:0.

Druhý poločas na nejtěsnějším skóre ve slávistický prospěch nic nezměnil. Středočeši  sice do druhého dějství vletěli viditelně živěji, než se herně prezentovali před přestávkou, ale ve finále stejně neuspěli.   Boleslavští odolali osmému soupeřovu rohu a marně zkoušeli atakovat slávistickou branku
trestným kopem rozehraným Budínským.

Praha  8. listopadu 2020

FORTUNA:LIGA   sedmé kolo

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Gól: 7. Olayinka *  ŽK: Olayinka, Sima, Lingr *  Rozhodčí: Rejžek - Paták, Kotík

SK Slavia Praha: Kolář - Masopust (90. Musa), Hovorka (41. Takács), Zima, Oscar - Ševčík, Holeš - Sima, Stanciu (71. Traore), Olayinka - Kuchta (71. Lingr).

FK Mladá Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma (46. Douděra), Tataev, Křapka - Janošek (72. Dominik Mašek), Túlio (85. Lukáš Mašek) - Zahustel, Budínský, Mazáň - Fulnek (46. Ikaunieks), Škoda (72. Drchal).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto:  FK Mladá Boleslav)