Liga národů: obrat Němců, Ramos nedal dvě penalty, boj obrů pro Francii

Autor: iSport.cz
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Francie zvítězili v sobotním šlágru Ligy národů v Portugalsku 1:0 a už před závěrečným kolem si zajistili vítězství ve skupině A3. Jako první tým postoupili do semifinále soutěže, které se bude hrát příští rok v říjnu. Naopak Španělé po remíze ve Švýcarsku 1:1 přišli o vedení ve skupině A4, kterého se díky vítězství 3:1 nad Ukrajinou ujali Němci. O postupujícím se mezi Španěly a Němci rozhodne v úterním vzájemném duelu v Seville.

V roli kapitána vedl Španěly Sergio Ramos, který 177. startem v reprezentaci překonal evropský rekord italského brankáře Gianluigiho Buffona. Na absolutního rekordmana v počtu reprezentačních zápasů Egypťana Ahmeda Hassana ztrácí už jen sedm utkání. Čtyřiatřicetiletý stoper Realu Madrid byl ale také smolařem zápasu, protože neproměnil ani jeden ze dvou pokutových kopů.

Kouč Španělů Luis Enrique překvapil už před zápasem tím, že v brance dal před zkušenými gólmany De Geou a Arrizabalagou přednost teprve třiadvacetiletému Unaii Simónovi, který chytal první reprezentační zápas ve středu proti Nizozemsku (1:1).

Simón inkasoval už ve 26. minutě, kdy jej překonal Remo Freuler. Španělé mohli vyrovnat v 58. minutě, gólman Ian Sommer ale poprvé zneškodnil Ramosovi penaltu. To samé zopakoval v 80. minutě, kdy Ramos zamířil do totožného místa. Španělé ale proti oslabeným Švýcarům přeci jen dokázali vyrovnat, v 89. minutě po nákopu za obranu se prosadil střídající Gerard Moreno.

Soupeř českého týmu ze středečního přípravného zápasu Německo sice proti Ukrajině prohrávalo od 12. minuty po gólu Romana Jaremčuka, během dvaceti minut ale skóre otočili Leroy Sané a Timo Werner. Stejný hráč pak uzavřel skóre v 64. minutě. Ukrajinci museli hrát bez Andrije Jarmolenka, Viktora Cygankova, Viktora Kovalenka a Serhije Sydorčuka, kteří měli před zápasem pozitivní test na koronavirus.

Francouzi přijeli do Lisabonu po středeční překvapivé domácí porážce 0:2 s Finskem, od úvodních minut ale byli lepším týmem. Dvě velké šance Martiala ještě v první půli zneškodnil gólman Patricio, v 54. minutě ale jen vyrazil střelu Rabiota a nejmenší muž na hřišti N'golo Kante hlavičkou míč dorazil do odkryté brány. Portugalci na jeho gól už nedokázali odpovědět a přišli o šanci obhájit loňský triumf z premiérového ročníku soutěže.

Ve druhém duelu skupiny A3 vyhráli Švédové nad Chorvaty 2:1 a oba týmy nyní mají v tabulce tři body a zároveň shodnou bilanci vzájemných zápasů. O tom, kdo se udrží v elitní skupině A a kdo naopak sestoupí do skupiny B, rozhodnou úterní zápasy Chorvatsko - Portugalsko a Francie - Švédsko.

Chorvati přijeli do Solny bez zraněného stopera Dejana Lovrena a bez Domagoje Vidy a Marcela Brozoviče, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Ztráta tří defenzivních hráčů se možná podepsala na inkasovaných gólech Dejana Kulusevského a Marcuse Danielsona v závěru první půle. Chorvaté dokázali pouze snížit v 82. minutě po vlastním gólu Danielsona.

Domácí:

Hosté: 54. Kanté

Domácí: Patrício – Cancelo, J. Fonte, Rúben Dias, Guerreiro – Danilo Pereira (85. S. Oliveira), B. Fernandes (73. Moutinho), W. Carvalho (57. Diogo Jota) – Félix (85. Paulinho), Ronaldo (C), B. Silva (72. Trincão).

Hosté: Lloris (C) – Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández – Rabiot, Kanté, P. Pogba – Coman (59. Thuram), Martial (80. Giroud), Griezmann.

Náhradníci

Domácí: Jota, Lopes, Moutinho, Neves, Oliveira, Rui, Semedo, Semedo, Silva, Trincão, Paulinho, Neto

Hosté: Digne, Dubois, Giroud, Lenglet, Maignan, Mandanda, N'Zonzi, Sissoko, Tolisso, Zouma, Thuram, Aguilar

Hosté: 81. Danielson (vl.)

Domácí: Olsen – Bengtsson, Lindelöf, Lustig, Danielson – Forsberg, Ekdal, K. Olsson, Seb. Larsson – M. Berg (C), Kulusevski (74. Claesson).

Hosté: Livaković – Uremović (41. Juranović), Ćaleta-Car, Barišić, Pongračić (77. Melnjak) – Modrić (C), Kovačić (77. Rog) – Brekalo (77. Petković), Vlašić, Perišić – Budimir (63. Pašalić).

Náhradníci

Domácí: Claesson, Helander, Isak, Johnsson, Krafth, Nordfeldt, Olsson, Quaison, Sema, Svanberg, Svensson, Lys Cajuste

Hosté: Badelj, Bradarić, Čolak, Grbić, Melnjak, Oršić, Pašalić, Petković, Rog, Sluga, Juranović, Bašić

Hosté: 12. Jaremčuk

Domácí: Neuer (C) – Süle, Koch, Rüdiger – Ginter, Goretzka, Gündoğan, Max – Gnabry, Sané (86. Waldschmidt) – Werner (76. Brandt).

Hosté: Pjatov (C) – Konoplja, Zabarnyj, Matvijenko, Sobol – Malinovskyj, Stěpaněnko (69. Makarenko), Zinčenko (86. Charatin) – Marlos, Jaremčuk (75. Júnior Moraes), Zubkov (75. Mychajličenko).

Náhradníci

Domácí: Leno, Trapp, Brandt, Tah, Waldschmidt, Amiri, Dahoud, Henrichs, Neuhaus, Stark, Uduokhai

Hosté: Lunin, Pankiv, Bondar, Čeberko, Charatin, Kryvcov, Makarenko, Moraes, Mychajličenko

Hosté: 89. G. Moreno

Domácí: Sommer – E. Fernandes, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Shaqiri (72. Sow), Xhaka (C), Freuler, Zuber (72. Steffen) – Embolo (90+1. Mehmedi) – Seferović (84. Omeragic).

Hosté: Simón – Roberto, Ramos (C), P. Torres, Reguilón – Merino (80. G. Moreno), S. Busquets (72. Koke) – F. Torres, Ruiz (56. Morata), Olmo (73. Canales) – Oyarzabal (73. Traoré).

Náhradníci

Domácí: Mvogo, Benito, Cömert, Gavranović, Mehmedi, Omeragic, Sow, Steffen, Vargas, Von Ballmoos

Hosté: de Gea, Arrizabalaga, Canales, Traoré, Moreno, García, Rodri, Cucurella, Koke, Morata, Martínez, Bellerín

Karty

Domácí: Elvedi, Embolo, Freuler, Elvedi

Collum – Connor, McGeachie (všichni Skotsko)

Kypr - Lucembursko 2:1 (1:1)
Branky: 34. z pen. a 71. Kastanos - 5. vlastní Kusulos. ČK: 33. Selimovic (Luc.).

Ázerbájdžán - Černá Hora 0:0
ČK: 45.+2 Ivanovič (Č. Hora). Hráno v Zaprešiči (Chorvatsko).

1. Černá Hora 5 3 1 1 6:2 10
2. Lucembursko 5 3 0 2 7:5 9
3. Ázerbájdžán 5 1 2 2 2:4 5
4. Kypr 5 1 1 3 2:6 4

Skupina D1:

Malta - Andorra 3:1 (0:1)
Branky: 56. vlastní Garcia, 59. Degabriele, 90.+3 Dimech - 3. Rebés.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905