Opavští basketbalisté dali Ostravě 17 trojek a vedou NBL

Praha

Basketbalisté Opavy využili nedělního zaváhání Nymburka a ujali se vedení v NBL. Do čela tabulky se vyhoupli po vítězství v derby v Ostravě 106:94, ke kterému si pomohli 17 tříbodovými koši. Činili se ale i domácí, kteří zpoza oblouku skórovali dvanáctkrát. Všech pět svých pokusů proměnil Justus Alleyn, s 30 body nejlepší střelec zápasu.

Ilustrační foto.

V ostravské přestřelce padlo už v prvním poločase 102 bodů a hosté rozhodli zápas až v poslední čtvrtině, ve které bylo k vidění dokonce 61 bodů. Opavanům se s pomocí tří trojek za sebou povedla třináctibodová šňůra od vedení 86:83.

Všichni hráči obou základních sestav skórovali dvouciferně, v opavském dresu vedl střelecké statistiky kapitán Jakub Šiřina s 27 body a přidal k tomu 11 asistencí. Hosté v tříbodové střelbě vyrovnali vlastní sezonní maximum, proti Nymburku jim na začátku října 17 trojek na výhru nestačilo. V ostravském dresu skvěle sekundoval Alleynovi Petr Bohačík, autor 15 bodů a 17 doskoků.

Vysokou produktivitu předvedli i kolínští basketbalisté, kteří porazili poslední Olomoucko 98:85. Středočeši měli tři střelce s dvacetibodovým výkonem - Theodor Dlugoš a Filip Novotný zaznamenal po 23 bodech, David Machač přidal 20.

Východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi skončilo vůbec poprvé výhrou Královských sokolů. Domácí tým zvítězil 75:73.