Sport

Nadal vydřel postup ve třech setech a v semifinále doplnil Thiema. Obhájce titulu Tsitsipas končí

Španělský tenista Rafael Nadal. foto: ČTK

Aktualizováno
Londýn - Řecký tenista Stefanos Tsitsipas loňské vítězství na Turnaji mistrů neobhájí. V přímém souboji o postup ze skupiny podlehl Španělovi Rafaelu Nadalovi 4:6, 6:4, 2:6. Skupinu Londýn 2000 ovládl Rakušan Dominic Thiem, i když se třetího vítězství v základní části nedočkal. V odpoledním zápase prohrál s ruským nováčkem závěrečné akce sezony Andrejem Rubljovem podlehl 2:6 a 5:7.
  23:50

Nadal se po úterní porážce s Thiemem udržel výhrou nad Tsitsipasem ve hře o první titul z Turnaje mistrů.

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas.
Rakouský tenista Dominic Thiem na Turnaji mistrů.

Semifinále si světová dvojka zahraje při desáté účasti už pošesté. Soupeřem čtyřiatřicetiletého Španěla bude už jistý vítěz skupiny Tokio 1970 Rus Daniil Medveděv.

Tenisový turnaj mistrů

Dvouhra - skupina Londýn 2000:

Rubljov (7-Rus.) - Thiem (3-Rak.) 6:2, 7:5.

Nadal (2-Šp.) - Tsitsipas (6-Řec.) 6:4, 4:6, 6:2

Čtyřhra - skupina Mikea Bryana:

Ram, Salisbury (2-USA/Brit.) - Krawietz, Mies (3-Něm.) 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 10:4.

Kubot, Melo (8-Pol./Braz.) - Koolhof, Mektič (5-Niz./Chorv.) 6:4, 6:7 (2:7), 10:8.

Rubljov v úterý nevyužil proti Tsitsipasovi mečbol a před dnešním loučením s londýnskou halou O2 už byl bez šance na postup. Thiem naopak věděl, že skupinu vyhraje a začal vlažně.

První set šampion letošního US Open ztratil za 26 minut, až ve druhém síly na kurtu vyrovnal, nicméně Rubljovovi podlehl potřetí v řadě.

Thiem dnešní porážkou přišel o šanci sesadit Nadala z druhého místa světového žebříčku. Zároveň se připravil o možnost oslavit jubilejní 300. vyhraný zápas na okruhu. Odmítl, že by šetřil síly na semifinále.

„Na to jsem nemyslel. Chtěl jsem vyhrát, i získat těch 200 bodů (do žebříčku), ale na druhou stranu musím uznat, že takhle porážka až tak nebolí,“ řekl Thiem.

O finále si v sobotu zahraje proti vítězi páteční bitvy mezi jedničkou Novakem Djokovičem a Alexanderem Zverevem.