Nadal - Tsitsipas 6:4, 4:6, 6:2Nadal vyhrál klíčovou bitvu, obhájce titulu se s Turnajem mistrů loučí

Londýn/Praha
Aktualizováno

Dvacetinásobný grandslamový vítěz Rafael Nadal může dál snít o premiérovém titulu z tenisového Turnaje mistrů. Ve večerní přímé bitvě o druhé postupové místo porazil Španěl v Londýně řeckého obhájce titulu Stefanose Tsitsipase 6:4, 4:6 a 6:2. Už jistý semifinalista a vítěz skupiny Londýn 2000 Rakušan Dominic Thiem prohrál už odpoledne s Rusem Andrejem Rubljovem 2:6 a 5:7.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Rafael Nadal zvládl na Turnaji mistrů klíčovou bitvuVideo: sntv

Nadal se po úterní porážce s Thiemem udržel výhrou nad Tsitsipasem ve hře o první titul z Turnaje mistrů. Semifinále si světová dvojka zahraje při desáté účasti už pošesté. Soupeřem čtyřiatřicetiletého Španěla bude už jistý vítěz skupiny Tokio 1970 Rus Daniil Medveděv.

Rubljov v úterý nevyužil proti Tsitsipasovi mečbol a před dnešním loučením s londýnskou halou O2 už byl bez šance na postup. Thiem naopak věděl, že skupinu vyhraje a začal vlažně. První set šampion letošního US Open ztratil za 26 minut, až ve druhém síly na kurtu vyrovnal, nicméně Rubljovovi podlehl potřetí v řadě.

Rafael Nadal v klíčové bitvě o postup ze skupiny na Turnaji mistrů v Londýně.

Thiem dnešní porážkou přišel o šanci sesadit Nadala z druhého místa světového žebříčku. Zároveň se připravil o možnost oslavit jubilejní 300. vyhraný zápas na okruhu. Odmítl, že by šetřil síly na semifinále. "Na to jsem nemyslel. Chtěl jsem vyhrát, i získat těch 200 bodů (do žebříčku), ale na druhou stranu musím uznat, že takhle porážka až tak nebolí," řekl Thiem.

Dominic Thiem zakončil základní skupinu Turnaje mistrů porážkou s Rusem RubljovemVideo: sntv

O finále si v sobotu zahraje proti vítězi páteční bitvy mezi jedničkou Novakem Djokovičem a Alexanderem Zverevem.

Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 5,7 milionu dolarů):
Dvouhra - skupina Londýn 2000:
Rubljov (7-Rus.) - Thiem (3-Rak.) 6:2, 7:5
Nadal (2-Šp.) - Tsitsipas (6-Řec.) 6:4, 4:6, 6:2
Čtyřhra - skupina Mikea Bryana:
Kubot, Melo (8-Pol./Braz.) - Koolhof, Mektič (5-Niz./Chorv.) 6:4, 6:7 (2:7), 10:8
Ram, Salisbury (2-USA/Brit.) - Krawietz, Mies (3-Něm.) 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 10:4.