Dubovská byla pouhou setinu od životního maxima, v Levi nakonec dojela desátá

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 11. 2020 14:44
Lyžařka Martina Dubovská skončila v dalším slalomu Světového poháru v Levi desátá a druhým nejlepším výsledkem v kariéře o dvě místa vylepšila sobotní dvanáctou pozici.
Petra Vlhová ve slalomu SP v Levi
Petra Vlhová ve slalomu SP v Levi | Foto: Reuters

Také druhý závod ve finském středisku vyhrála Slovenka Petra Vlhová a zvýšila své vedení v průběžném pořadí seriálu.

Osmadvacetiletá Dubovská byla po prvním kole osmá a útočila na nejlepší výsledek v kariéře, jímž je deváté místo z loňského Levi. Nakonec jí životní maximum uniklo nejtěsnějším rozdílem: na dvě soupeřky na dělené osmé pozici ztratila česká reprezentantka slovenského původu pouhou setinu sekundy.

Výbornou formu potvrdila nejlepší slalomářka minulé sezony Vlhová. Po úvodním kole se pětadvacetiletá Slovenka ještě dělila o vedení se Švýcarkou Michelle Gisinovou, v druhé jízdě už ale byla rychlejší o 31 setin a slavila jubilejní desáté vítězství v klasickém slalomu SP. Třetí skončila stejně jako v sobotu Rakušanka Katharina Liensbergerová.

Na stupně vítězů se tentokrát nedostala hvězdná Američanka Mikaela Shiffrinová. Čtyřnásobná mistryně světa ve slalomu, jež se v sobotu vrátila do elitního seriálu po rovných 300 dnech, byla se ztrátou 93 setin na svou slovenskou rivalku pátá. Stejně jako o den dříve skončila čtvrtá Švýcarka Wendy Holdenerová.

Po šestnáctém pohárovém vítězství v kariéře vede Vlhová celkové pořadí Světového poháru o 85 bodů před Gisinovou. Dubovská, jež byla v druhém kole jen o setinu pomalejší než Shiffrinová a Holdenerová, je po vydařeném úvodu sezony třináctá.

Další dvě české reprezentantky se stejně jako v sobotu do bodované třicítky nedostaly. Gabriela Capová zajela 57. čas, Elese Sommerová byla po pádu s velkým odstupem poslední 59. z lyžařek, které dojely do cíle prvního kola.

Světový pohár pokračuje ve čtvrtek paralelním obřím slalomem v rakouském středisku Lech/Zürs.

SP ve sjezdovém lyžování v Levi (Finsko):

Ženy - slalom:

1. Vlhová (SR) 1:49,05 (54,32+54,73), 2. Gisinová (Švýc.) -0,31 (54,32+55,04), 3. Liensbergerová (Rak.) -0,50 (54,89+54,66), 4. Holdenerová (Švýc.) -0,79 (54,55+55,29), 5. Shiffrinová (USA) -0,93 (54,69+55,29), 6. Gritschová -0,94 (54,99+55,00), 7. Truppeová (obě Rak.) -1,00 (55,25+54,80), 8. Curtoniová (It.) -1,22 (55,01+55,26) a St-Germainová (Kan.) -1,22 (54,87+55,40), 10. Dubovská -1,23 (54,98+55,30), …v 1. kole 57. Capová 57,84, 59. Sommerová (všechny ČR) 1:14:24.

Průběžné pořadí slalomu (po 2 z 9 závodů): 1. Vlhová 200, 2. Shiffrinová a Gisinová obě 125, 4. Liensbergerová 120, 5. Holdenerová 100, 6. Truppeová a St-Germainová obě 72, …10. Dubovská 48.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 34 závodů): 1. Vlhová 260, 2. Gisinová 175, 3. Shiffrinová 125, 4. Liensbergerová 120, 5. Bassinová (It.) 113, 6. Holdenerová 105, …13. Dubovská 48, 38. Ledecká (ČR) 11.