(0:1)

Reportáž

Olivier Giroud (© AFP)

Giroud v nastavení vystřelil Chelsea vítězství

Velmi napínavý závěr byl k vidění v zápase Ligy mistrů v Rennes, kde domácí tým čelil Chelsea. Ta šla v první půli do vedení zásluhou Hudsona-Odoie, v závěru pak sice přišel vyrovnávací gól z kopačky Guirassyho, vítězství 1:2 ale svému týmu v nastavení zařídil Giroud.

Rennes provedlo oproti prvnímu vzájemnému klání čtyři změny. Da Silvu ve středu obrany doplnil Nyamsi, a nikoliv Aguerd, na levém kraji defenzivní řady nastoupil místo vykartovaného Dalberta Truffert. V záloze tentokráte nastoupil Camavinga, který vyhnal Silikiho na křídlo. Ten spolu s Dokuem zaskočil za Gboha a Terriera.

Tři hráče vyměnil v základní sestavě Frank Lampard. Namísto Jamese se jako pravý bek předvedl Azpilicueta, ve středu zálohy zaskočil za Kantého Kovačić a na křídle nahradil Ziyecha Hudson-Odoi.

Blues mohli jít do vedení už ve čtvrté minutě. Z pravé strany přilétl do vápna lehce skákavý centr a Werner si mohl vybrat, kam z malého vápna míč uklidí. Jenže rána mu vůbec nesedla a letěla hodně vysoko nad břevno. Co nedokázal on, to zvládl po čtvrtině utkání Callum Hudson-Odoi. Ten si naběhl na Mountův nákop za obranu a tváří v tvář Gomisovi uklidil balón k tyči.

Ve zbytku první půle se činili oba gólmani. Nejdříve Chilwell nadvakrát procpal přihrávku před bránu, odkud zakončoval Mount. Gomis zachránil tým jen díky skvělému zákroku. Na druhé straně se Mendy poprvé předvedl proti Guirassyho střele zpoza vápna, jen o chvíli později reflexně zastavil Da Silvovu hlavičku.

Necelých deset minut po návratu ze šaten zajímavě pálil Traoré. Jeho prudký pokus ze zhruba dvaceti metrů obětavě zastavil Silva. Rennes si i nadále šlo za vyrovnáním, nejprve z úhlu prověřil gólmana Guirassy, vzápětí se znovu vyšvihl Mendy, tentokráte proti Nyamsiho hlavičce o zem.

Pět minut před koncem základní hrací doby už se domácí kýžené trefy dočkali, tentokráte už totiž využili jedné z nebezpečných standardek. Od rohového praporku rozehrál Bourigeaud na na hlavu Sehroua Guirassyho, který už tentokrát dokázal soupeřova gólmana překonat.

Jenže remízový stav zase nebyl tím, s čím by se smířili Londýnští. V první minutě nastavení pobídl Ziyech Wernera, jenž ani v další velké šanci neuspěl. Balón se ale odrazil vysoko do vzduchu, přičemž v nadcházejícím hlavičkovém duelu využil svých tělesných proporcí Olivier Giroud, jenž rozhodl o vítězství svého celku. Mimochodem se tímto Giroud stal čtvrtým hráčem, který v Lize mistrů skóroval za Arsenal i Chelsea.

Chelsea tak definitivně potvrdila svůj postup do další fáze, se Sevillou už bude hrát jen o to, kdo se bude radovat z prvního místa. Naopak Rennes je aktuálně poslední a musí se s Krasnodarem poprat alespoň o Evropskou ligu.

kiciN

tobe vcera snad vyslo vsechno tady na EF ne?

fabec1222

Když to výjde, tka přijímám gratulace, když to nevýjde, tak se nechám rád politovat.

Reagovat
PH8

Tady jsi na EuroFotbalu. Když to vyjde, tak ti to budeme závidět a když to nevyjde, tak se ti budeme vysmívat.

Reagovat

Vydělal si hodinu prescasu. Wow

Reagovat
fabec1222

Jakej přesčas omg? Já jsem podnikatel Já si naordinuju max. 4 pracovní dny v týdnu, víc by mě zabilo

Mimalu

#Chelsea XI v Rennes - Mendy, Azpilicueta, Thiago Silva, Zouma, Chilwell, Kovacic, Jorginho, Mount, Hudson-Odoi, Abraham, Werner #RENCHE

#Chelsea Substitutes v Rennes - Caballero, Kepa, Christensen, Tomori, Rudiger, Alonso, Emerson, Kante, Havertz, Ziyech, Giroud #RENCHE

Reagovat
Greny

to bude Jorginho zas horet

Reagovat
Mihi

James je zraneny ked nie ja ani na lavke alebo dostal oddych?

Reagovat
Talker

Tak chybí James, Kante, Ziyech - podle mého všichni dostali oddych.

Reagovat
Mihi

Ano, len Kante so Ziyechom su aj na lavke, preto som sa pytal.

Reagovat
RKBoy

rotácia.

Reagovat
vitasrp

Podle ofiko stránek je James normálně na lavičce.

Walter_Sobchak

Na začiatku sezony sme ich mali zranených dosť a ušlo nám dosť bodov ked musel hrat zaklad Jorginho, Kepa, Alonso a Mount na krídle.

Reagovat
RKBoy

ani ten nie je zranený, len naberá kondíciu.

Reagovat
Talker

Vy jste neměli zraněného hráče ze základu snad 2 roky, teď vás postihne první krize, kdy vám chybí kolik? 4-5 hráčů? a děláte, jako bychom byli haluzáci?

Reagovat

Poklek kvuli rasismu, na hristi je vic cernochu jak bilych.

Reagovat

Každý zahazuje šance. Záleží v jaké míře a nezdá se mi, že by v tom byl Timo nějak výrazný.

vitasrp

Tohle je od Mounta úplně senzační prostě.

ajouki

Mount dělá každý zápas skvělé věci. Hlavně efektivní. Minule to zpracování, kterým se dostal do dobré šance. Dneska tohle. Měl tam i výborné zpracování u lajny mezi dvěma hráči a uvolnění Kovačiče ve středu pole. Tam už stačila rutinní narážka a byla by šance. Kovačič to ale zazdil technickou chybou při zpracování míče.

Reagovat
Hokaido

Reagovat

Myslíš tu přihrávku na první gól? Tohle by vidělo velký procento hráčů, třeba i takový Trávník. Na tom nebylo nic světoborného

Reagovat

Travnik

No ty vole to je player

Reagovat
Talker

Přesně, naprostá klasika - hráč vybojuje míč a během tří vteřin pošle parádní přihrávku do běhu

přes půl hřiště spoluhráči, který nemusí ani zpomalit ani vybočit ze svého směru přímo na bránu tak, aby neměl šanci ani obránce, ani golman.

To se vidí každý druhý týden od Trávníka.

Arbiter

jsem rád, že Mason prokazuje, že v sestavě není jen proto, že je Lampsovym oblíbencem

Reagovat
Raylan

To vidí každej kdo nemá v hlavě úplně vymleto.

Reagovat
Talker

Nějak nechápu ty pochybovače, protože Mount je v téhle sezoně (opět) v téměř každém zápase TOP3 mezi našimi hráči.

Talker

Nejlepší je, jak se tam hypuje Havertz a pak se říká, že Mount je tam navíc a nemá na to být ve stejném týmu.

Talker

Kovačič se mi prostě herně nelíbí prakticky v žádném zápase.

Reagovat

Na rugbyové překopnutí 1:1.

Reagovat

Hoši, máte tam jiné téma než Camavingu? Mluvíte o něm už tak 10 minut.

Reagovat
Kuba94

Ten Radotinský tam musí každý zápas co komentuje Chelsea honit jak uragán. :-D Objektivní komentátor jak cyp.

Remt

Ten Mendy je stejně hustej brankář Za 20m opravdu trefa do černýho - s jakou jistotou on chodí na centrovaný míče je bomba

Reagovat

věřím že podobně kvalitních brankářu za takovou sumu máš plno...jen se každý top tým bojí kupovat golmana za drobáky

Reagovat
Remt

Beru v potaz to ze se obrana Chelsea asi dost zlepsila v poslednich zapasech, ale.. Kolik ten typek od sveho prestupu vlastne pustil golu?:D moc ne ne?

Reagovat

Lamela, McGoldrick a ted Guiraissy...to je vše...

hitZor

Ten jeho výklus zpátky, když kolem něho ve sprintu proběhl hráč Rennes, jsem teda vůbec nepochopil. Jak kdyby mu bylo 40 a měl za sebou měl 120 minut hry.

Reagovat

Není to ono, ze třech šancí v tlaku jsme dali jen 1 gól a pak se na konci pod tlak sami dostali. Chce to zlepšit hru ve druhé půli.

Reagovat
Talker

komentátor 1: "The wall did their job in the end"

Raylan

Jorginho, Kovaci slabota. Werner taky. Chilwell by potřeboval trochu odpočinout. Bez Silvy by jsme čistý konto neměli.

Reagovat

Jinak Odoi vynikající a Mason taky hraje dobře, Werner třeba nemá vůbec den a k Tammymu dnes zatím ty míče moc nelétají. Od středové dvojice pak očekavám lepší výkon, na konci už je Nzonzi s Camavingou celkem přehrávali.

Reagovat
Talker

S Jorginhem a Kantem to je prostě problém. Z téhle dvojice by měl v základu hrát s přimhouřením očí hrát možná tak Kovačič a to jen jako rotace (což je dnešní situace). Ale do budoucna to bude chtít upgrade na oba dva, protože oba jsou ve většině věcí absolutně průměrní. Ale mít oba na hřišti najednou? Celý tým tím trpí.

Jinak opět Mount jedním z nejlepších (jako vždy) a připojil se CHO.

Každopádně my nejsme schopní ten zápas zabít - nejdřív nepromění Timo, pak to nedoklepne Mount, to jsou prostě chyby... Kdyby to byl 3:0, tak je vyřešeno. To je každý zápas, kdy neproměníme několik tutovek.

Reagovat
Greny

Rice by to vyresil

Reagovat
vitasrp

Nedá se přece čekat, že ze tří šancí bychom nějak pravidelně dávali dva, tři góly, to neproměňování na určitý úrovni je normální.

Reagovat
Talker

Tak ne pokaždé, jen říkám - ty šance tam jsou pravidelně na 2-3 goly. Je škoda, že toho proměnujeme relativně málo na můj vkus.

Reagovat
RKBoy

Reagovat
icka

Reagovat
RKBoy

čím viac toho vytvárame, tým viac toho aj zahodíme , jedno z druhým ide v ruku v ruke.. to je jednoduchá logika.

doležité je aby sme mali tú kvalitu na zakončenie, čo máme...priemer je viac ako 2 goly na zápas a s návratom Puliho a Kaia sa to určite ešte zvýši.

u Tima je ešte vidiet ,že nie je na 100% usadený, to chce iba čas.

Reagovat
fabec1222

To je hrůza ta Chelsea od vstřeleného golu, čau peníze...

Reagovat

Timo ven

Reagovat
ajouki

Chelse asi po 20 minutách získala alespoň na 2 minuty kontrolu nad zápasem. Museli se o to postarat úplně všichni hráči mimo Jorignha a Kovačiče, ti dva to prostě nezvládají.

Reagovat
RKBoy

Jorginho a Kova proste spolu hrat nemožu.

Rice je povinnost , Jorginha predat , Kova aspon má tú pridanú hodnotu v tom driblingu.

Miguel19

No tak by mě zajímalo, kde by hrál, když tu všichni chtějí Riceho...

Reagovat
Error

jako kdyby celou sezonu odehrala jedna sestava

Ted je Jorginho lavickar a stejne smrdi na hristi vic nez je zdravo

Reagovat
RKBoy

na rotáciu, Kanté bude mat 30 , Rice ma 21, je normálne hladat kvalitný backup a potencionálnu náhradu ked Kanté začne fyzicky odchádzat alebo skončí.

o novom ,kvalitnom DMku sa písalo celé leto, tak neviem čo ta na tom prekvapuje.

Reagovat
Talker

Kante je poslední sezony dost často zraněný, alespon by nemusel odehrát všechno. K tomu předat všechny minuty Kovačiče a Jorginha a máš z toho dost pro trojici Gilmour-Kante-Rice.

Reagovat
Miguel19

No ale všichni tři jsou nejlepší na stejné pozici, což je docela k hovnu.

Reagovat

Presne, a hlavne je to dost defenzívne. Potom je tu Havertz a Mount ktorí tiež budu hrat väčšinu sezony spolu a možno ostane aj Gallagher a to už bude solidny pretlak. Rice je proste nepotrebný prepych, hlavne za tu cenu. To radšej skusit Ampadua ako backup za Kanteho zadarmo.

Reagovat
Talker

Na jednu stranu ano, na druhou ji každý hraje úplně jinak. Kante je allrounder, Gilmour distributor, Rice je holding midfielder. Klidně můžou hrát dva spolu a dá nám to podobnou taktickou variabilitu, jako když tam hrajeme Kovačiče nebo Jorginha. Jen by tam byl upgrade v kvalitě.

V minulých sezonách toho Kante dost zmeškal a nemít tam adekvátní náhradu je problém, který byl odhalen v posledních letech, kdy bez něj je ta záloha výrazně slabší. Je otázka, jak se budou rozvíjet Gilmour a Ampadu, pokud budou hvězdit, tak to potřeba nebude.

Navíc je otázka, jak dlouho nám vydrží Kante zdravý a ve formě - klidně se může stát, že ho Rice posadí podobně jako posadil James Azpiho.

Reagovat

Reagovat
Matić

Jorginho je stejně hráč úplně k ničemu. Vůbec v něm pro naši hru nevidím žádnej přínos. Bránit neumí, je pomalej, souboje prakticky nevyhrava a jeho nahrávky jdou akorát dozadu. Po sezoně musí odejít.

Reagovat
spider_8

Reagovat
kvasha16

Reagovat
vitasrp

Kovačič je zase úplně, úplně o ničem dneska.

Talker

Ta hláška s Havertzem "he plays so elegantly" už mě začíná unavovat.

Reagovat
fabec1222

RIP

Reagovat
Greny

Zaslouženě ...

Byla to jen otázka času za pasivitu... Holt budeme muset hrát o zápas víc v plné palbe v prosinci

FC Porto FC

Rennes kope miliontej roh, to bylo úplně jasný....

Reagovat
fabec1222

gooooooooooooooooooooooooooooool

Reagovat
Miguel19

Timo Další zápas z prdele kliku že nás nestojí 3 body.

ajouki

Zásadní branka pro Chelsea. Další zápasy LM může využít pro rotaci a vyhrát Gilmoura. Jorginho už může zůstat jen na tribuně.

Reagovat

Nesouhlasím. Doufám, že se poperem o 1.místo, ať nechytnem v OF Bayern.

Reagovat
RKBoy

je jedno s kým hráme, ked sa chceš dostat čo najdalej a vyhrat, súpera si nevyberáš.

radšej zahrám osemfinále proti Bayernu ako proti Šachtaru alebo Portu.

Reagovat
RKBoy

týmto som si teraz zaprotirečil ,ale podstata ostáva.

Reagovat
Talker

Úplně není, ono postoupit do semifinále přes Šachtar a Porto přinese oproti prohře s Bayernem více peněz a i uznání za to, že jsme se do toho semifinále dostali.

Navíc je jednodušší porazit linii Šachtar-Porto-Ajax-Bayern než kdybys to dal v obráceném gardu.

Reagovat

Reagovat
kvasha16

Reagovat

Já si teda radši zahraju semifinále proti Bayernu než osmifinále proti Bayernu.

ajouki

Však nikde nepíšu, že to jsou dvě prohry. O moc víc než dnes rotovat nejde a na Rennes to stačilo. Snad jen stoperská dvojice. Samozřejmě proti Sevilla méně než potom proti Krasnodaru. Gilmour > Jorginho, dva ideální zápasy pro něj. V lize se totiž před Kantého tak brzy nepodívá.

RKBoy

snád si Timo a Ben dnes vybrali off den, vlastne celý tím.. bolo vidiet ,že do toho mentálne a fyzicky nešli naplno ,predsa len nás čaká derby a nahustený program..

doležité sú 3 body a postup, čo znamená ,že Frank može v LM zostavu viac prerotovat dalšie 2 zápasy.

Reagovat
Steven666

Tí dvaja boli fakt na facku, hlavne Timo mi prijde vyčerpaný.

Reagovat
vitasrp

Nezasloužená výhra po nemastném výkonu, kdy byl soupeř celou druhou půlku lepší. Prvních 25 minut Chelsea hrála super fotbal, kontrolovala hru a dokázala se prokombinovat skrz zálohu soupeře, který od začátku začínal ve středním bloku, takže tam byl prostor za obranou pro vytváření slušných šancí.

Jakmile ale začal soupeř víc tlačit, napadat už stopery a ani u odkopů nás nenechával v klidu dostat míč do hry, tak ta úroveň hry šla strašidelně dolů. Ze hry najednou úplně vypadl Jorginho, který se nebyl schopen uvolnit či získat prostor na jednoduchou narážečku, případně si nedokázal udělat místo na dva doteky - jedním převzít míč do prostoru a druhým otočit hru - takže se nám nedařilo se dostat do ofenzivy jinak než odkopem.

Do toho Kovačič po dvou slušnějších zápasech odehrál zase bídu, kdy předržoval balóny, dělal technický chyby a společně s Jorginhem byly směrem vzad vesměs pasažéry. Jorginho je pomalý, nezachytí náběhy a málokdy vyhraje osobní souboj (byť teda alespoň pozičně to umí hrát), Kova mi zase v defenzivní činnosti přijde strašně roztržitý, jak kdyby nevěděl, kam se má posunout.

To je druhý venkovní zápas v Lize mistrů, kdy to po prostřídání ve středu pole šlo znatelně nahoru. Ty varianty doprostřed hřiště možná nezní špatně, jenže prostě vůbec nefungujou.

A Werner by si nejspíš potřeboval odfouknout, dneska vypadal na hřišti fakt hrozně.

Reagovat
vitasrp

Jo a klobouk dolů před Giroudem, na toho je spoleh snad za každý situace.

Reagovat
Greny

Snad v prosinci dostane odpovídající minutaz

Reagovat

Preto by som bol rád keby ho Frank viac využíval do rotácie, o takeho nahradnika by bola škoda príst.

Reagovat
Koubic_

Ta záloha byla celej zápas hrozná, příchod Kanteho byl strašně znát a to jak dozadu tak i dopředu. Chvílemi mi přišlo, že z Jorginha pění i Silva a dělal za něj v jednom úseku zápasu jeho práci. Opět se ukázalo, že jakmile jej dostaneš pod tlak, tak úplně vymažeš přechodovou fázi a máš ve středu hřiště vyhráno.

Reagovat
Talker

Já fakt nevím, co se stalo. Loni na podzim vypadala dvojice Kovačič-Jorginho výborně. Teď mám na oba alergii a nejradši bych je oba vyhnal z klubu. Oproti zbytku záložníků strašně jednodimenzionální, nejsou dobří dopředu ani dozadu, tým je s nimi slabší, ta hra vypadá špatně ,jakmile jsme pod tlakem.

Giroud ukazuje, proč chci, aby zůstal - prostě supersub, když bude potřeba dát gol. Není důvod ho pouštět. Dneska utrápená výhra, ale výhra. Hodně kvalitní výkon od Mendyho.

Reagovat

Pro klub doopravdy není důvod ho pouštět, pro Girouda tam jeden velký důvod odejít je.

Reagovat
Talker

Tak naštěstí má smlouvu do léta a ne do zimy...

Reagovat

Reagovat
Kincl

Jako nevím podle mě je stále Giroud skvělej a měl by hrát někde základ, tak snad půjde

Reagovat

Giroud hráč na nezaplatenie.

Reagovat

V Suchým tričku. Timo už začíná mít slušný čísla.

Reagovat

A taky slusny spalovac sanci

Reagovat

A v suchym tricku? To bych nerekl, dost vydrena vyhra...rekl bych dokonce i nezaslouzena

Reagovat

V suchym co?

To teda Sorry,ale takhle v nedeli dostanem od Slepic

To bylo spis smradlave tricko a Timo si "slusne cislo" vybral asi v noci s manzelkou

Reagovat

To se ta neproměněná tutovka počítá ještě jako asistence?

Reagovat

zřejmě

Reagovat
Svatej

Za to by si zasloužil spíš bod odebrat než přidat..

Reagovat

Reagovat

Slušné má, ale keby hlavne posledne 2 zápasy nespálil snad každú šancu tak by ich mal velmi slušné

Reagovat

Presne tak, mohl mit klidne o 4 goly vic

Reagovat
Hokaido

Anglický týmy v LM letos 14 zápasů, 12 výher a po jedné remíze a prohře. Skóre asi 36:6, to je šílenost.

Jinak zápas jsem neviděl, ale Mason u gólů skvělá práce. Toho kluka zbožňuju.