Schick gólem přispěl k výhře, Milán bez Zlatana remizoval v Lille

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Patrik Schick nastoupil poprvé po zranění v základní sestavě Leverkusenu a gólem přispěl k vítězství 4:1 nad Beer Ševou. Fotbalisté AC Milán nastoupili k odvetnému utkání základní skupiny Evropské ligy bez Zlatana Ibrahimovice a na hřišti Lille remizovali 1:1. Arsenal se vítězstvím 3:0 na půdě Molde přiblížil k postupu, který stačí přístě potvrdit získaným bodem. V liberecké skupině L si Crvena zvezda odvezla všechny body z Gentu, kde zvítězila 2:0.

Schick se šťastně prosadil v 29. minutě, když po rohu břichem tečoval do branky hlavičku Tina Jedvaje. Čtyřiadvacetiletý útočník poprvé po svalovém zranění nastoupil v základní sestavě Leverkusenu a zaznamenal třetí soutěžní gól v sezoně a premiérový v kariéře v evropských pohárech.

Krátce po změně stran zvýšil Leon Bailey, Hapoel zkorigoval stav zásahem Itamara Shvira, ale závěr patřil favorizovanému Bayeru. Jeho vítězství pojistili Kerem Demirbay a střídající Lucas Alario.

Leverkusen má devět bodů stejně jako Slavia, která vyhrála v Nice 3:1. Francouzské mužstvo i Beer Ševa jsou na třech bodech. Izraelský tým se za týden představí v pražském Edenu.

AC Milán, kterému chyběl zraněný nejlepší střelec Zlatan Ibrahimovic, po 40 vteřinách druhé půle poslal do vedení Samu Castillejo. Domácí odpověděli v 65. minutě brankou Jonathana Bamby.

Lille po minulém nečekaném triumfu 3:0 v Miláně tak s lídrem italské ligy ani podruhé neprohrálo. Francouzské mužstvo příští čtvrtek doma vyzve Spartu, která v Praze porazila Celtic Glasgow 4:1 a na Lille ztrácí dva body.

Crvena zvezda bez zraněného exsparťana Guélora Kangy výborně začala a už ve druhé minutě se prosadil Njegoš Petrovič. V 58. minutě přidal pojistku Nemanja Milunovič. Gent i počtvrté prohrál a za týden přivítá Liberec.

Stoprocentní Hoffenheim je po vítězství 2:0 na severu Čech jistým postupujícím ze skupiny L. Druhý bělehradský tým má před třetím Slovanem v tabulce šestibodový náskok a navíc k dobru výsledek 5:1 z domácího utkání.

Arsenal vyhrál v Molde 3:0, ve skupině B i počtvrté naplno bodoval a s předstihem se kvalifikoval do jarní vyřazovací fáze. Až po změně stran se prosadili Nicolas Pépé, Reiss Nelson a náhradník Folarin Balogun.

Postup slaví také další anglický zástupce Leicester, jenž v dramatickém zápase skupiny G v Braze remizoval 3:3. Hostům zařídil bod až v páté minutě nastavení kanonýr Jamie Vardy.

Neapol výhrou 2:0 nad Rijekou uctila klubovou legendu Diega Maradonu, který ve středu zemřel v 60 letech na infarkt. Všichni domácí hráči měli při nástupu na hřiště dresy s číslem 10 a jménem argentinské ikony. O branky se postarali Matteo Politano a Hirving Lozano. Italský celek vede tabulku skupiny F.

Omonia Nikósie prohrála v Granadě 1:2 a ve skupině E je poslední s bodem a minimální šancí na postup. Za kyperský tým nastoupil od začátku Michael Lüftner, další český obránce Jan Lecjaks střídal.

Poznaň se záložníkem Janem Sýkorou podlehla v Lutychu 1:2. Domácí tým oslabil Obbi Oularé, kterého v nastavení první půle vyloučil český rozhodčí Petr Ardeleanu. Od něj v 75. minutě dostal červenou kartu i hostující Djordje Crnomarkovič. Standardu zařídil výhru až v nastavení Konstantinos Laifis.

Tottenham v Londýně deklasoval Razgrad 4:0 a ve skupině J bodově dotáhl vedoucí Antverpy. První dvě soutěžní branky za Spurs zaznamenal Carlos Vinícius, po změně stran se ještě trefili Harry Winks a Lucas Moura.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

CSKA Sofia - Young Boys Bern 0:1 (0:1)
Branka: 34. Nsame.

Kluž - AS Řím 0:2 (0:0)
Branky: 49. vlastní Debeljuh, 67. Veretout z pen.

Molde - Arsenal 0:3 (0:3)
Branky: 50. Pépé, 55. Nelson, 83. Balogun.

Dundalk - Rapid Vídeň 1:3 (0:2)
Branky: 63. Shields z pen. - 37. a 58. Kara, 11. Knasmüllner.

1. Arsenal 6 6 0 0 20:5 18
2. Molde 6 3 1 2 9:11 10
3. Rapid Vídeň 6 2 1 3 11:13 7
4. Dundalk FC 6 0 0 6 8:19 0

Skupina C:

Leverkusen - Beer Ševa 4:1 (1:0)
Branky: 29. Schick, 48. Bailey, 76. Demirbay, 80. Alario - 58. Shviro.

Sestavy:
Leverkusen: Hrádecký - Dragovic, Tah, Jedvaj - Bellarabi (80. Gedikli), Wirtz (80. Sinkgraven), Demirbay, Amiri (90.+1 Baumgartlinger), Wendell - Schick (68. Alario), Bailey (68. Diaby). Trenér: Bosz.

Beer Ševa: Levita - Dadia, Bareiro, Taha, Kabha, Goldberg (70. Twito) - Sallalich (70. Agudelo, 85. Varenne), Meli (81. Madmon), Keltjens, Yosefi - Shviro (81. Hatuel). Trenér: Abukasis.

OGC Nice - Slavia Praha 1:3 (0:1)
Branky: 60. Gouiri - 14. Lingr, 64. Olayinka, 75. Sima. Rozhodčí: Nyberg - Hallin, Söderqvist (všichni Švéd.). ŽK: Nsoki, Atal, Schneiderlin, Robson Bambu, Boudaoui - Zima, Bořil, Kúdela. ČK: 90.+1 Boudaoui. Bez diváků.

Sestavy:
Nice: Benítez - Atal (66. Ndoye), Robson Bambu, Nsoki, Lotomba - Claude-Maurice (72. Boudaoui), Schneiderlin, Reine-Adelaide, Rony Lopes - Gouiri (78. Pelmard), Maolida. Trenér: Vieira.

Slavia: Kolář - Masopust, Kúdela, Zima, Bořil - Holeš (87. Karafiát), Ševčík - Sima (87. Tecl), Lingr (63. Traoré), Olayinka (87. Malinský) - Kuchta (82. Provod). Trenér: Trpišovský.

1. Leverkusen 6 5 0 1 21:8 15
2. Slavia 6 4 0 2 11:10 12
3. Hapoel Be'er Sheva 6 2 0 4 7:13 6
4. Nice 6 1 0 5 8:16 3

Skupina D:

Glasgow Rangers - Benfica Lisabon 2:2 (1:0)
Branky: 7. Arfield, 69. Roofe - 78. vlastní Tavernier, 81. Pizzi.

Standard Lutych - Lech Poznaň 2:1 (0:0)
Branky: 63. Tapsoba, 90.+4 Laifis - 61. Ishak. ČK: 45.+3 Oularé - 75. Crnomarkovič.

1. Rangers 6 4 2 0 13:7 14
2. Benfica 6 3 3 0 18:9 12
3. Lutych 6 1 1 4 7:14 4
4. Lech Poznań 6 1 0 5 6:14 3

Skupina E:

Granada - Omonia Nikósie 2:1 (1:0)
Branky: 8. Suárez, 73. Soro - 60. Asante.

PSV Eindhoven - PAOK Soluň 3:2 (1:2)
Branky: 20. Gakpo, 51. Madueke, 53. Malen - 4. Varela, 13. Tzolis.

AEK Atény - Luhansk 0:3 (0:0)
Branky: 61. Gromov, 76. Kabajev, 86. Jurčenko z pen. ČK: 49. Šachov (AEK).

Braga - Leicester 3:3 (2:1)
Branky: 4. Al Musrati, 24. Paulinho, 90.+1 Fransérgio - 9. Barnes, 79. Thomas, 90.+5 Vardy.

Sestavy:
Lille: Maignan - Pied (79. Djaló), Fonte, Botman, Mandava - Araújo (75. Lihadji), Xeka (63. Soumaré), André, Bamba - David, Yazici (63. Ikoné). Trenér: Galtier.

Milán: G. Donnarumma - Dalot, Gabbia, Kjaer, Hernández - Hauge (77. Krunič), Tonali, Binnásir - Castillejo, Calhanoglu (61. Díaz), Rebič (61. Colombo). Trenér: Pioli.

Sparta Praha - Celtic Glasgow 4:1 (2:1)
Branky: 38. a 80. Juliš, 27. Hancko, 90.+4 Plavšič - 15. Édouard. Rozhodčí: Stieler - Pickel, Schaal (všichni Něm.). ŽK: Vindheim, Krejčí II, Souček (všichni Sparta). Bez diváků.

Sestavy:
Sparta: Nita - Plechatý, Pavelka, Hancko (67. Souček) - Vindheim, Trávník (76. Krejčí I), Dočkal, Krejčí II, Hanousek - Juliš (86. Minčev), Karlsson (86. Plavšič). Trenér: Kotal.

Celtic: Bain - Elhamed, Jullien, Ajer, Laxalt - Christie, Brown (66. Rogic), Ntcham, McGregor, Elyounoussi - Édouard (82. Klimala). Trenér: Lennon.

1. Milán 6 4 1 1 12:7 13
2. Lille 6 3 2 1 14:8 11
3. Sparta 6 2 0 4 10:12 6
4. Celtic 6 1 1 4 10:19 4

Skupina I:

Karabach - Sivasspor 2:3 (1:1)
Branky: 8. Zoubir, 51. Matič - 40. z. pen. a 79. Koné, 58. Kayode.

LASK Linec - Antverpy 0:2 (0:0)
Branky: 53. Refaelov, 83. Gerkens. ČK: 50. Trauner (Linec).

Tottenham - Ludogorec Razgrad 4:0 (2:0)
Branky: 16. a 34. Carlos Vinícius, 63. Winks, 73. Moura.

Wolfsberg - Dinamo Záhřeb 0:3 (0:0)
Branky: 60. Majer, 51. Petkovič, 90.+1 Ivanušec.

Sestavy:
Gent: Bolat - Hanche-Olsen, Ngadeu, Fortuna - Botaka (46. Castro-Montes), Dorsch, Owusu (58. Odjidja-Ofoe), Kums (85. George), Mohammadí - Bezus - Bukari (66. Niangbo). Trenér: De Decker.

CZ: Borjan - Gajič, Pankov, Milunovič, Degenek - N. Petrovič (72. Erakovič) - Vukanovič (88. Radulovič), Ivanič, Nikolič, El Fardou Ben (72. Spiridonovič) - Falcinelli (88. Boakye). Trenér: Stankovič.

Slovan Liberec - TSG 1899 Hoffenheim 0:2 (0:0)
Branky: 77. Baumgartner, 89. Kramarič z pen. Rozhodčí: Brisard - Pages, Debart (všichni Fr.). ŽK: Mikula, Mara, Koscelník - Bogarde, Gačinovič, Nordtveit, Skov. Bez diváků.

Sestavy:
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Jugas, Chaluš (83. Rondič), Mikula - Pešek (84. Matoušek), Sadílek, Mara (90. Beran), Mosquera - Hilál (70. Rabušic). Trenér: Hoftych.

Hoffenheim: Baumann - Bogarde, Nuhu, Nordtveit, Sessegnon (46. Skov) - Rudy (61. Bebou) - Gačinovič, Grillitsch (78. Samassékou), Baumgartner (78. Geiger) - Beier (61. Kramarič), Klauss. Trenér: Hoeness.

1. Hoffenheim 6 5 1 0 17:2 16
2. CZ Bělehrad 6 3 2 1 9:4 11
3. Liberec 6 2 1 3 4:13 7
4. Gent 6 0 0 6 4:15 0

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.