SESTŘIH: Slovácko - Opava 3:1. Smršť v prvním poločase rozhodla

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Slovácka vyhráli v 9. kole první ligy nad Opavou 3:1. Domácí rozhodli třemi góly mezi 14. a 27. minutou, kdy se trefili Stanislav Hofmann, Lukáš Sadílek a Milan Petržela. Hosté vzápětí snížili po trefě Lukáše Holíka. Tým z Uherského Hradiště zvítězil v posledních dvou domácích ligových zápasech a dal v nich osm branek. Naopak Opava potřetí za sebou prohrála, v posledních dvou kolech inkasovala devět gólů a v neúplné tabulce má stejně bodů jako poslední Příbram. Kvůli opatřením proti koronaviru se hrálo bez diváků.

Ve třetí minutě se dostali do první šance hosté, ale Zavadilův roh poslal ze slibné pozice Žídek pouze do náruče Bajzy. Tato akce odstartovala nápor domácího celku, který v lize nastoupil počtvrté za sebou doma.

K první trefě zápasu výrazně přispělo nedorozumění brankáře Fendricha s Žídkem. Hostující kapitán ve 14. minutě nadzvedl centr Sadílka mimo dosah gólmana a obránce Hofmann měl pár metrů před bránou cestu k otevření skóre velmi usnadněnou.

Slovácko se po vedoucím gólu uklidnilo. Po centru Klimenta měl šanci na zvýšení Petržela, ale ještě neuspěl. Druhý gól padl až ve 24. minutě po centru Havlíka, který zblízka usměrnil mezi tyče Sadílek. Povedenou půlhodinu Slovácka pak zakončil Petržela třetí brankou v rozmezí 13 minut po kolmém pasu od Hellebranda.

Malou naději dal Opava domácí gólman Bajza. Ve 29. minutě nesmyslně mimo vápno přihrál hostujícímu Holíkovi, který z těžkého úhlu trefil prázdnou branku a snížil.

Hosté nesložili zbraně ani po přestávce. Snažili se využít každou možnost k útoku, ale pevná obrana domácících je zpočátku k ničemu vážnějšímu nepouštěla.

Až v 70. minutě se dostal ke slibné střele střídající Rataj, ale pálil vedle. Gól měl poté na hlavě druhý čerstvý hráč Ščudla, ale také netrefil branku. Pojistku mohl na druhé straně přidat rovněž střídající Juřena, který ten zase nechal vyniknout Fendricha. Opava venku v lize nezvítězila už 21 zápasů.

Domácí: 14. S. Hofmann, 24. Sadílek, 27. M. Petržela

Hosté: 29. Lukáš Holík

Domácí: Bajza – S. Hofmann, Mich. Kadlec, Šimko (90. Kalabiška) – Havlík, Hellebrand (66. Navrátil), V. Daníček (C), Reinberk – M. Petržela (71. Jurečka), Kliment (71. Cicilia), Sadílek (90. Kubala).

Hosté: Fendrich – Hrabina (46. Šcudla), Didiba, Večerka – Mondek, Tiéhi, Zavadil, Texl (67. Rataj), Žídek (C) – Lukáš Holík (67. Juřena), Dordić.

Slovácko - Opava: Didiba obral o míč Petrželu, potom pálil nad

Slovácko - Opava: Bajza slabou přihrávkou trefil Holíka, který snadno poslal míč do odkryté brány, 3:1

Slovácko - Opava: Petržela propálil Fendricha, 3:0

Slovácko - Opava: Havlíkův centr zužitkoval Sadílek, 2:0

Slovácko - Opava: Po Klimentově pasu minul bránu Petržela

Slovácko - Opava: Sadílkův centr nešťastně přizvedl Žídek, Hofmann měl už snadnou práci, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905