Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
28.11.2020 18:04 | Šport | Futbal
Foto

Dudov Kolín senzačne zdolal Dortmund: Slovák stál pri oboch góloch

Futbalisti 1. FC Kolín dosiahli prvé víťazstvo v tomto ročníku nemeckej Bundesligy.

Fotogaléria
4
fotiek v galérii
V sobotnom zápase 9. kola triumfovali na horúcej pôde Borussie Dortmund 2:1. V drese "capkov" odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Ondrej Duda.

BVB prehrával od 9. minúty, keď sa presadil tuniský stredopoliar Ellyes Skhiri. Domáci mali územnú prevahu, nestrieľali však presne a tak v 60. minúte inkasovali opäť od Skhiriho. V 74. minúte znížil striedajúci Belgičan Thorgan Hazard. Napriek veľkým šanciam, keď čistú mal aj v úplnom závere Nór Erling Haaland, však domáci nedokázali ani vyrovnať a utrpeli tretiu ligovú prehru v ročníku.
Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili na ihrisku VfB Stuttgart 3:1. O triumfe obhajcu, ktorý inkasoval ako prvý, rozhodli góly Kingsleyho Comana, Roberta Lewandowského a Douglasa Costu. Bavori sú na prvom mieste tabuľky a pred druhým Lipskom, ktoré doma zdolalo Augsburg 2:1, majú náskok dvoch bodov.