Buly - debata expertů

Poruba porazila v předehrávce Kolín a poskočila do čela první ligy

Hokejisté Poruby zdolali v první lize doma nováčka Kolín 4:3 a posunuli se do čela neúplné tabulky o skóre před Benátky nad Jizerou. Možnost jít na vedoucí pozici promarnila Jihlava, která podlehla ve Vrchlabí 2:4.

Poruba uspěla i ve druhém utkání po koronavirové pauze a přerušení soutěže a navázala na středeční vítězství nad Vsetínem 2:1.

Prohrávala sice od 22. minuty po brance Martina Štohanzla, ale v čase 38:26 vyrovnal v přesilové hře Jan Hudeček a za 11 sekund otočil stav Radek Pořízek.

Ve třetí třetině smazal ztrátu Kozlů Jakub Váchal, ale ve 48. minutě vrátil domácím vedení Lukáš Endál a necelé tři minuty před koncem pojistil náskok druhou trefou v utkání Pořízek.

Za hosty už jen zkorigoval stav 112 sekund před koncem Zdeněk Král. Kolín, pro který to byl první zápas od 10. října, utrpěl čtvrtou porážku za sebou.

Jihlavská Dukla naopak poprvé po čtyřech výhrách neuspěla. A to i přesto, že ve Vrchlabí už po první třetině vedla 2:0 díky přesilovkovým gólům Josefa Skořepy a Matěje Pekra.

Jenže mezi 25. a 32. minutou otočili stav na 3:2 pro domácí Matouš Kratochvil, který zužitkoval početní výhodu, Ondřej Matýs a Patrik Urban.

Ve 45. minutě ještě dovršil výsledek Ondřej Chrtek. Nováček Vrchlabí se díky druhé výhře v řadě posunulo na pátou pozici.

Potřetí za sebou uspěl Přerov, který na vlastním ledě porazil Ústí nad Labem 4:0. Dvěma góly a jednou asistencí k tomu pomohl Martin Ryšavý.

Branku a dvě přihrávky zaznamenal další útočník Matěj Svoboda. Gólman Ondřej Kacetl udržel poprvé v sezoně čisté konto. Slovan vyšel potřetí v řadě naprázdno.

Po čtyřech porážkách se radoval Havířov, který vyhrál nad Litoměřicemi 6:3. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl útočník Radek Prokeš, posila z extraligového Motoru České Budějovice. Hostující Stadion už počtvrté za sebou nebodoval.

Z poslední pozice se na 15. místo posunula Třebíč, která vyhrála doma nad Vsetínem 3:0. Pro Horáckou Slavii to byl teprve pátý duel v sezoně a ze tří utkání po pauze uspěla podruhé.

V 19. minutě se trefil Matěj Psota, po 81 sekundách druhé části zvýšil v přesilovce čtyř proti třem Ladislav Bittner, který v 56. minutě i dovršil skóre. Gólman Pavel Jekel si připsal první nulu v sezoně.

Výsledky první hokejové ligy:

Dohrávka 8. kola: Havířov - Litoměřice 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)
Branky: 15. Prokeš, 21. Kotala, 22. L. Bednář, 24. R. Szturc, 27. Doktor, 60. Adamský - 54. a 57. Martin Procházka, 19. Miškář. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 6:4, navíc Kotala (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2.

Dohrávka 11. kola: Třebíč - Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 22. a 56. Bittner, 19. Psota. Rozhodčí: Wagner, Bejček - Podrazil, Zídek. Vyloučení: 12:9, navíc J. Stehlík (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0.

Předehrávka 13. kola: Poruba - Kolín 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky: 39. a 58. Pořízek, 39. Hudeček, 48. Endál - 22. Štohanzl, 44. Váchal, 59. Z. Král. Rozhodčí: Koziol, Šudoma - Hranoš, Blažek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0.

Předehrávka 14. kola: Přerov - Ústí nad Labem 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. a 57. Ryšavý, 1. Kubeš, 33. Matěj Svoboda. Rozhodčí: Fiala, Cabák - Bartek, Kučera. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0.

Předehrávka 24. kola: Vrchlabí - Jihlava 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Branky: 25. M. Kratochvil, 31. Matýs, 32. P. Urban, 45. Chrtek - 10. Skořepa, 20. Pekr. Rozhodčí: Čáp, Jechoutek - Kotlík, J. Dědek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2.