TCL V Repre

Pardubice vytáhl v NBL Slanina, který předvedl triple double

Pardubický pivot Prokop Slanina se v 11. kole blýskl triple doublem při vítězství 101:79 nad Ostravou. Zaznamenal 17 bodů, 11 doskoků a přidal i deset cenných asistencí. Nebyl ale osamoceným strůjcem domácího úspěchu.

Tomáš Vyoral v dresu Pardubic
zdroj: facebook.com/BeksaPardubice

Dvouciferným bodovým příspěvkem se na prvním stobodovém výkonu Východočechů v sezoně podíleli i ostatní hráči základní sestavy. Tomáš Vyoral byl s 28 body nejlepším střelcem zápasu, Kamil Švrdlík přidal 23 bodů.

"První poločas nebyl podle mých představ. Řekl bych, že to bylo i tím, že Tomáš Vyoral s Kamilem Švrdlíkem byli devět dní s národním týmem a chvíli nám trvalo, než jsme se do toho společně dostali. Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, hlavně pokud jde o agresivitu v obranné fázi. Jsou z toho získané míče, jednoduché body a vede to k vítězství," řekl kouč Pardubic Ken Scalabroni.

Trenér Lubomír Růžička dovedl Brno k vítězství 88:75 nad bývalými svěřenci ze Svitav a jeho tým si čtvrtým vítězstvím za sebou upevnil třetí příčku. Jakub Krakovič byl střeleckým lídrem s 20 body a Šimon Puršl mu sekundoval s 18 body a 10 doskoky.

Basketbalisté Brna porazili Svitavy

Poslední Olomoucko v prvním zápase po odchodu opory Lukáše Palyzy do Nymburka doma podlehlo 79:98 Hradci Králové. Na deváté porážce za sebou nic nezměnilo ani 26 bodů Nemanji Bezbradici. "Není prakticky co hodnotit. Celou reprezentační přestávku jsme pracovali na zlepšení hry pod vlastním košem, a pak jsme třicet minut nebránili," litoval trenér Predrag Benáček.

Poslední Olomoucko v prvním zápase po odchodu opory Lukáše Palyzy do Nymburka doma podlehlo 79:98 Hradci Králové. Na deváté porážce za sebou nic nezměnilo ani 26 bodů Nemanji Bezbradici. Královské sokoly táhl střelecky Pavol Lošonský, autor 24 bodů.