Branky, body, vteřiny

Hradec nezaváhal se Slovankou, uspěly také Žabiny

Královéhradecké basketbalistky v 9. kole potvrdily roli favorita a se Slovankou si na domácí palubovce poradily 88:49. Po dvou porážkách za sebou zabraly hráčky Žabin a nad Chomutovem bez problémů zvítězily 88:77. Severočeškám nepomohl ani výkon Terezy Vorlové, která 31 body vyrovnala rekord aktuální sezony.

Hradec Králové - Žabiny Brno, Justina Matuzonytéová a Petra Kulichová
zdroj: ČT4 autor: Josef Vostárek

Hradec proti Slovance od začátku dominoval a už v první čtvrtině vedl až o 17 bodů. V dalším průběhu Východočešky, které dosud prohrály pouze s tuzemským suverénem USK Praha, náskok ještě navýšily a hned pět domácích hráček se v bodech dostalo do dvojciferných čísel.

Žabiny před zápasem s Chomutovem dvakrát za sebou prohrály, ale dnes Brňanky rázně vykročily za vítězstvím. První čtvrtinu vyhrály 36:14 a i když se hostům podařilo ve třetí čtvrtině snížit na rozdíl čtyř bodů, tak drama nedovolily.

Ve zbývajícím dnešním utkání Slavia vyhrála 89:63 ve Strakonicích. Domácí celek v minulém kole zaznamenal první vítězství v sezoně, ale dnes proti čtvrtému celku tabulky už to zopakovat nedokázal.