Brighton - Southampton 1:2Southampton v lize otočil zápas v Brightonu, rozhodl z penalty

Londýn

Fotbalisté Southamptonu zvítězili v 11. kole anglické ligy na hřišti Brightonu 2:1. Svěřenci rakouského trenéra Ralpha Hasenhüttla se v tabulce posunuli na páté místo, přeskočili i oba manchesterské kluby, které ale odehrály o zápas méně. Šestnáctý Brighton dělí od sestupového pásma čtyři body.

Danny Ings slaví vítězný gól Southamptonu v utkání proti Brightonu.

Domácí celek dostal do vedení Pascal Gross, který v 26. minutě skóroval z penalty, nařízené za ruku Jamese Warda-Prowse. Ten se pak v závěru prvního poločasu podílel i na vyrovnávací brance, když jeho centr z rohového kopu poslal hlavou do sítě Jannik Vestergaard.

Díky další penaltě, potvrzené verdiktem videorozhodčího, pak hosté stav otočili. Devět minut před koncem ji proměnil Danny Ings a rozesmutnil 2000 domácích diváků na stadionu. V zápasech Brightonu v této sezoně to byl už desátý pokutový kop, což je nejvíc v Premier League.

Pascal Gross z Brightonu střílí úvodní gól z penalty v utkání se Southamptonem.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:
Brighton - Southampton 1:2 (26. Gross z pen. - 45. Vestergaard, 81. Ings z pen.).