Jekatěrinburg - TTC Ostrava 3:0Stolní tenisté Ostravy na úvod LM podlehli Jekatěrinburgu

Düsseldorf

Ostravští stolní tenisté nestačili na úvod Ligy mistrů na favorizovaný Jekatěrinburg. V turnaji hraném v Düsseldorf získali proti ruskému klubu ve třech zápasech jeden set. K druhému utkání nastoupí v neděli a s portugalským Sportingem by měli hrát o druhé místo ve skupině B.

Ilustrační foto.

Jediný set proti Jekatěrinburgu získal hned v prvním utkání Chilan Felipe Olivares, který zaskočil Chorvata Tomislava Pucara, ale pak už na 37. hráče světa nestačil. Sadu měl na dosah i dorostenec Šimon Bělík, jenže ve druhém setu nedotáhl do konce vedení 10:8 a víc šancí od 28. hráče světa Dána Jonathana Grotha nedostal.

Slovák Filip Delinčák na závěr neměl šanci proti největší hvězdě ruského celku Liamu Pitchfordovi (15. v žebříčku ITTF) a s Britem uhrál jen 13 bodů.

"Můžu být spokojený s některými momenty jednotlivých zápasů. Pipe Olivares vyhrál set, totéž měl na raketě i Šimon. Škoda, že se nevyvarovali lehkých chyb. Byla to pro všechny obrovská škola," řekl trenér Tomáš Demek na svazovém webu.

Závěrečný turnaj Ligy mistrů ve stolním tenisu v Düsseldorfu:
Skupina B:
TTSC UMMC Jekatěrinburg - TTC Ostrava 3:0
Pucar - Olivares 3:1 (-9, 4, 3, 4), Groth - Bělík 3:0 (1, 10, 7), Pitchford - Delinčák 3:0 (4, 6, 3).