Manchester Utd. - Manchester City 0:0Manchesterské derby na Old Trafford skončilo bez branek

Aktualizováno

Manchesterské derby ve 12. kole anglické fotbalové ligy mezi United a City skončilo bez branek. Chelsea nevyužila šanci posunout se alespoň do neděle na první místo, když podlehla 0:1 Evertonu. Aston Villa zvítězila na hřišti Wolverhamptonu 1:0. Ve čtvrté minutě nastavení rozhodl z penalty Anwar El Ghazi.

Fotbalista Manchesteru United Paul Pogba (vlevo) v souboji o balon s Rijádem Mahrizem z Manchesteru City.

United porazili v loňské sezoně svého rivala v obou vzájemných zápasech, tentokrát ale na Old Trafford mnoho šancí k vidění nebylo. Největší vzrušení nastalo krátce po pauze, kdy vybojoval Marcus Rashford pro "Rudé ďábly" pokutový kop. Ten se ale nakonec nezahrával, protože faulu předcházel ofsajd.

Domácí tak přišli o body po čtyřzápasové vítězné sérii. V tabulce přesto zůstávají na sedmém místě o bod před "Citizens", kteří neskórovali ve dvou po sobě jdoucích venkovních duelech poprvé od ledna 2017.

Jediný gól zápasu Everton - Chelsea vstřelil ve 22. minutě z pokutového kopu Gylfi Sigurdsson. Islandský záložník potvrdil, že se mu proti londýnskému klubu daří, do jeho sítě se trefil už pošesté v kariéře. "Karamelky" se výhrou posunuly na sedmé místo, "Blues" zůstali třetí.

Aston Villa hrála od 85. minuty bez vyloučeného Douglase Luize, v závěru ale Nélson Semedo zfauloval ve vápně Johna McGinna a El Ghazi penaltu s jistotou proměnil. Loňský nováček vstřelil od začátku minulé sezony už čtvrtý vítězný gól v nastaveném čase, což je nejlepší bilance ze všech týmů v Premier League.

V plném počtu nakonec nedohráli ani domácí "Vlci", po druhé žluté kartě zamířil předčasně do šaten Joao Moutinho. Aston Villa se posunula v tabulce před svého dnešního soupeře na deváté místo.

Newcastle nastoupil po dvoutýdenní pauze způsobené problémy s nákazou koronavirem v klubu a porazil 2:1 West Bromwich. Do vedení ho poslal Miguel Almirón, který dal po 20 vteřinách hry druhý nejrychlejší gól "Strak" v historii Premier League. V 50. minutě srovnal Darnell Furlong, ale v závěru rozhodl přesnou hlavičku střídající Dwight Gayle, který po zranění nastoupil k prvními ligovému utkání v sezoně.