Škoda hrdinou, v nastaveném čase rozhodl utkání turecké ligy. Pekhart zářil v Polsku

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 12. 12. 2020 22:34
Český útočník Milan Škoda vstřelil ve 12. kole turecké ligy vítězný gól při výhře Rizesporu 3:2 nad Göztepe. Bývalý kanonýr Slavie se trefil podruhé v sezoně. V polské lize zařídil Tomáš Pekhart dvěma góly v závěru vítězství Legie Varšava 2:1 na hřišti Wisly Krakov.
Takto slavil Milan Škoda góly v dresu Slavie, teď je sází v Turecku
Takto slavil Milan Škoda góly v dresu Slavie, teď je sází v Turecku | Foto: Milan Kammermayer

Rizespor vedl ještě v 66. minutě o dvě branky, hosté ale dokázali vyrovnat. V nastaveném čase však dostal šanci podruhé v zápase proměnit pokutový kop Fernando Boldrin, brankář Irfan Egribayat ho ale tentokrát vychytal a exekutor neuspěl ani při dorážce. Míč se však snesl ke Škodovi, jenž ho nekompromisní ranou poslal do sítě.

Rizespor vyhrál po třech zápasech a posunul se do středu neúplné tabulky. Göztepe se pohybuje těsně za pohárovými příčkami.

Turecká fotbalová liga - 12. kolo:

Rizespor - Göztepe 3:2 (vítězný gól Škoda), Hatayspor - Karagümrük 3:1, Kayserispor - Trabzonspor 0:0.

Pekhart řídil obrat

Český útočník Tomáš Pekhart potvrdil v polské fotbalové lize střeleckou formu, když ve 13. kole zařídil dvěma góly vítězství Legie Varšava 2:1 na hřišti Wisly Krakov. S 12 trefami si upevnil pozici nejlepšího kanonýra soutěže.

Lídr tabulky se proti Wisle, za kterou odehrál celý zápas stoper Michal Frydrych, dlouho nemohl prosadit a až do 82. minuty prohrával. Pak ale Pekhart proměnil pokutový kop a obrat dokonal v 89. minutě přesnou hlavičkou.

Legia má v čele pětibodový náskok na Čenstochovou, která má ale zápas k dobru. Wisla se naopak trápí, nevyhrála už šest utkání a je na 13. pozici.

Polská fotbalová liga - 13. kolo:

Wisla Krakov - Legia Varšava 1:2 (za hosty oba góly Pekhart), Warta Poznaň - Štětín 1:2, Zabrze - Cracovia Krakov 0:2.

1. Legia Varšava 13 9 2 2 21:12 29
2. Čenstochová 12 7 3 2 24:13 24
3. Zabrze 13 7 2 4 18:13 23
4. Štětín 12 6 4 2 15:8 22
5. Zaglebie Lubin 13 6 4 3 18:14 22
6. Vratislav 13 6 2 5 19:14 20
7. Bialystok 12 5 2 5 19:21 17
8. Lech Poznaň 11 4 4 3 22:16 16