SESTŘIH: Bohemians - Příbram 2:1. Tři body pro domácí vystřelil Novák

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
SESTŘIH: Florida - Boston 1:5. Zacha dvěma asistencemi přispěl ke kanonádě, Pastrňák nahrával jednou

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili ve 12. kole první ligy Příbram 2:1. "Klokani" zvítězili v nejvyšší soutěži po čtyřech zápasech, naopak Středočeši po stejné době nebodovali. Pražané vedli od 25. minuty po trefě Kamila Vacka, před koncem první půle srovnal Zdeněk Folprecht. Tři body vystřelil domácím v 73. minutě osmnáctiletý záložník Vojtěch Novák.

Domácí: 25. Vacek, 73. Novák

Hosté: 43. Folprecht

Domácí: P. Le Giang – Schumacher, Hůlka, Bederka, Vondra – Hronek (90+3. Osmančík), Jindřišek (C), Vacek (46. Květ), Novák (77. Keita) – Pulkrab (90+3. M. Dostál), Vaníček (61. Nečas).

Hosté: Kočí – Nový, Vilotić (88. Pinc), Tregler, Cmiljanović – T. Pilík, Folprecht (79. Vais) – Zorvan (79. Hájek), Jan Rezek (C), Vávra (62. Antwi) – Voltr.

Ďolíček, Praha-Vršovice

Na hrotu útoku Bohemians nastoupil místo Necida, který v minulém kole obdržel červenkou kartu, uzdravený Pulkrab. Naproti hlavní tribuně v Ďolíčku znovu nechyběli fanoušci na štaflích. K podpoře domácích se přidali i lidé na balkonech. Zápasy se kvůli covidu-19 stále hrají bez fanoušků. Na stadionech ale může být při splnění podmínek až 300 lidí z řad partnerů klubů.

Úvodní dějství nabídlo minimum šancí, přesto oba týmy skórovaly. "Klokani" šli do vedení v 25. minutě. Novák poslal míč do vápna a Hronek v pádu přihrál pod sebe na Vacka, který přízemní střelou na zadní tyč překonal brankáře Kočího. Domácí záložník se prosadil poprvé v ligové sezoně.

Dvě minuty před přestávkou hosté srovnali. Cmiljanovič z autového vhazování našel Folprechta, který obešel tři protihráče a prostřelil vyběhnutého gólmana Le Gianga. Příbramský záložník se radoval z první trefy v nejvyšší soutěži od října 2016.

SESTŘIH: Bohemians - Příbram 2:1. Novák vystřelil Klokanům vítězství nad Příbramí

Také druhý poločas nabídl vyrovnanou hru. V 63. minutě Kočí vyrazil Hronkovu střelu z hranice šestnáctky. O deset minut později si vršovický celek vzal zpátky vedení. Hronkovu střelu po Květově přihrávce Kočí ještě vytěsnil, jenže na Novákovu dorážku nestačil.

Střídající Květ málem z přímého kopu přidal třetí gól Bohemians, pokus obstřelit zeď ale skončil vedle. Hosté sahali po bodu, Antwi však z vápna přestřelil a chvíli poté Le Giang vytáhl hlavičku střídajícího Vaise z hranice malého vápna na roh.

Pražané vyhráli doma v lize třetí z posledních čtyř duelů a v této sezoně tam získali 13 z celkových 14 bodů. Příbram nezvítězila venku v nejvyšší soutěži podesáté za sebou.

Klíčové momenty utkání

Bohemians - Příbram: Hlavičku Vaise perfektně zlikvidoval Le Giang!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Příbram: Antwi v obrovské šanci přestřelil Le Giangovu bránu

Bohemians - Příbram: Po faulu Antwiho to zkoušelou přímou střelou Květ

Bohemians - Příbram: Kočí sice Hronka vychytal, ale na Novákovu dorážku již nedosáhl, 2:1

Bohemians - Příbram: Parádní zákrok Kočího proti pokusu Hronka!

Bohemians - Příbram: Centr Nováka mířil na Pulkraba, ale Kočí dokázal míč vyboxovat

Bohemians - Příbram: Individuální akce Folprechta s přesným zakončením po zemi, 1:1

Bohemians - Příbram: Po centru Pilíka hlavičkoval Tregler, ale mířil mimo bránu

Bohemians - Příbram: Zpětná přihrávka Hronka našla Vacka, který zakončil přesně, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.