Sparta jde v Lize mistryň dál. Slávistky končí po gólu v 95. minutě

Autor: ČTK, pav
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalistky Sparty zvítězily v odvetě prvního kola Ligy mistryň na hřišti Glasgow City 1:0 a po výhře 2:1 z úvodního zápasu postoupily do osmifinále. Slávistky naopak vypadly s Fiorentinou po inkasovaném gólu v páté minutě nastavení.

O dnešní výhře Sparty rozhodla v 7. minutě gólem Lucie Martínková. V závěru byla vyloučena její kolegyně z útoku Pavlína Nepokojová, vítězství zachránila brankářka Hana Sloupová, která chytila v 90. minutě Rossové penaltu.

Osmifinále se bude hrát 3. či 4. března a o týden později, soupeře los sparťankám přidělí 16. února. Do této fáze Ligy mistryň postoupily po třech letech.

Slavia po remíze 2:2 v Itálii držela v odvetě postupový bezbrankový stav až do 95. minuty, v níž Fiorentině zařídila postup Daniela Sabatinová.

Odvetné utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Slavia Praha - Fiorentina 0:1 (0:0)

Branka: 90.+5 Sabatinová. První zápas 2:2, postoupila Fiorentina.

Sestava Slavie: Sladká - Jarchovská, Necidová, Pincová, Bartovičová - Perssonová, Cahynová - Divišová, Krejčiříková (86. Černá), Szewieczková (63. Šlajsová) - Kožárová (85. Veselá). Trenér: Kolomazník.

Glasgow City - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 7. L. Martínková. ČK: 87. Nepokojová (Sparta). První zápas 1:2, postoupila Sparta.

Sestava Sparty: Sloupová - Vyštejnová, Bertholdová, Odehnalová, Dlasková - Sonntagová, Pochmanová (90.+5 Kavalová), Bužková (67. Ondrušová) - Nepokojová, L. Martínková, Stárová (78. Křivská). Trenér: Masaryk.

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.