Basketbalisté USK vyhráli potřetí za sebou, Děčín porazil Brno

Praha

Basketbalisté USK Praha vyhráli v dohrávce 6. ligového kola nad Kolínem 84:76 a po třetím vítězství za sebou se posunuli na třetí místo. Kolín naopak potřetí v lize prohrál a klesl na šestou příčku. Vysokoškoláci předstihli v tabulce Brno, které v rámci 3. kola prohrálo na palubovce Děčína 86:95.

Ilustrační foto.

USK nastoupil bez svého nejlepšího střelce Ondřeje Sehnala a na začátku třetí čtvrtiny prohrával o devět bodů, třinácti body v řadě však otočil skóre na 47:43. Od stavu 48:48 navíc Pražané přidali desetibodovu šňůru a náskok si udrželi až do konce. Kolínu nepomohlo ani 12 tříbodových košů, USK měl naopak 48 doskoků a o výhře rozhodl 32 body ve třetí čtvrtině.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 23 body domácí rozehrávač Michal Mareš, jen o bod méně zaznamenal kolínský rozehrávač Devante Wallace. Dvacet bodů zapsal jeho spoluhráč Adam Číž. Jen jedna asistence chyběla k triple doublu domácímu Patriku Samourovi, který k 16 bodům přidal 11 doskoků. Pivot USK Jan Štěrba zaznamenal 16 doskoků.

"Byl to pro nás velmi důležitý a přitom těžký zápas. Chyběl nám Sehnal i Rikič. Naše obrana ale byla skvělá, speciálně v druhém poločase. Dařil se nám i útok proti kolínské zóně. Přidali jsme útočný i obranný doskok," řekl trenér USK Dino Repeša.

Děčín si díky devítibodové šňůře v závěru druhé čtvrtiny vypracoval vedení 49:41, Brno však podobnou sérií po přestávce převážilo skóre na svou stranu. Na začátku poslední části domácí opět zaznamenali devět bodů v řadě a výhru už nepustili. Severočechům k ní pomohlo především 43 doskoků a 32 bodů ve druhé čtvrtině.

Osmadvaceti body dotáhl Děčín k výhře rozehrávač Ondřej Šiška, jeho spoluhráč Tomáš Pomikálek zaznamenal double double díky 18 bodům a 10 doskokům. Nejlepším střelcem Brna byl s 24 body Viktor Půlpán. V tabulce jsou Jihomoravané čtvrtí, Děčín se po třetí výhře z posledních čtyř zápasů posunul na sedmou příčku.