Čtvrtek 28.3 16:00 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

• Basstard Beatz w. Magenta & Tony P

Čtvrtek 28.3 21:00 - Klub K2 Sokolský ostrov 1, České Budějovice

Budějovická série bez porážky skončila v Jablonci

JABLONEC – Po šesti zápasech bez porážky (tři výhry a tři remízy) padli fotbalisté SK Dynamo České Budějovice až v dnešním utkání 13. kola Fortuna:ligy na hřišti Jablonce. Jihočeši i do tohoto zápasu vstoupili aktivně, ale nejlepší střelec týmu Patrik Brandner zahodil obrovskou příležitost po přihrávce Mršiče. Na druhé straně pak udeřilo ve 20. minutě – zkušený gólman Jaroslav Drobný udělal obrovskou chybu, míč mu po centru ze strany vypadl přímo před Ivana Schranze a nejlepší střelec Českých Budějovic z minulé sezony, který zamířil před tímto ročníkem na sever Čech, už měl jednoduchou úlohu – 1:0. Slovenský rychlík pak měl prsty i ve druhé brance domácích, po jeho centru a chytrém přenechání míče se ve vápně prosadil po 61 minutách hry Václav Pilař – 2:0.

České Budějovice pod vedením nejdéle sloužícího trenéra v tuzemské nejvyšší soutěži Davida Horejše zápas ani při dvoubrankovém manku nezabalily. Až ve svém osmém startu se poprvé v budějovických barvách prosadil host ze Slavie Praha Mick Van Buren, když střelou na zadní tyč zužitkoval pěkné přistrčení od Brandnera – 2:1. Dynamo mělo dvacet minut na vyrovnání. Právě Patrik Brandner měl pak ještě v 89. minutě vyloženou šanci, ale ani podruhé mu tentokrát nebylo přáno. Jihočeši tak prohráli ligové utkání poprvé od 7. listopadu, kdy doma nestačili na Zlín (1:2). Kalendářní rok zakončí v úterý 22. prosince doma s Příbramí (15.00).

FK Jablonec – SK Dynamo ČB 2:1

(1:0). Branky: 20. Schranz, 61. Pilař – 70. Van Buren. ŽK: 2–1 (Schranz, Podaný – Brandner). ČK: 0–0. Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Lakomý.

Jablonec: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Podaný (77. Krob) – Ladra (77. Pleštil), Hübschman, Považanec (91. Hrubý), Pilař (77. Jovovič) – Schranz (92. Štěpánek), Doležal.

České Budějovice: Drobný – Novák, Králik, Havel, Skovajsa – Čavoš, Javorek (67. Ledecký) – Van Buren (72. Jánošík), Havelka, Mršič (77. Ekpai) – Brandner.