Rusko - Finsko 5:1Rusové ovládli i domácí turnaj, znovu bez porážky

Moskva

Ruští hokejisté zdolali na domácím Channel One Cupu v Moskvě Finsko 5:1 a po triumfu na listopadovém turnaji Karjala ovládli i druhý díl série Euro Hockey Tour. Sborná stejně jako na minulé akci, kde ji reprezentoval výběr do 20 let, ztratila jediný bod. Pořadí EHT vládne s 16 body a před druhým Českem má sedmibodový náskok.

Ruští hokejisté se radují z jedné z branek proti Finsku.

Proti Finsku vedli svěřenci trenéra Valerije Bragina v polovině utkání už 3:0. Na gól Vadima Šipačova z úvodní třetiny navázal ve druhém dějství dvěma trefami Dmitrij Voronkov. V 37. minutě snížil Harri Pesonen, ale v závěru ještě skórovali Pavel Karnauchov s Andrejem Kuzmenkem.

Nejproduktivnější hráč KHL Šipačov otevřel skóre ve 14. minutě, kdy z pravého kruhu zužitkoval ideální přihrávku Jegora Jakovleva. Voronkov se nejprve prosadil v přečíslení dvou na jednoho po pasu Maxima Mamima a znovu se trefil z dorážky po střele Sergeje Tolčinského.

Trenér Rusů Valerij Bragin udílí pokyny svým svěřencům.

Gólmana Alexandra Samonova, který odchytal všechny ruské duely na turnaji, překonal jen Pesonen ze samostatného úniku. V 59. minutě při jediné finské přesilové hře v utkání umocněné power play zvýšil v oslabení do prázdné branky Karnauchov a 13 sekund před koncem ještě Kuzmenko zužitkoval přihrávku Nikity Sošnikova.

Hokejový Channel One Cup v Moskvě, součást EHT:
Rusko - Finsko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Šipačov (J. Jakovlev), 24. Voronkov (Mamin), 29. Voronkov (Tolčinskij, Karnauchov), 59. Karnauchov, 60. Kuzmenko (Sošnikov, Galeňjuk) - 37. H. Pesonen. Rozhodčí: Naumov, Oskirko - Lazarev, Slavikovskij (všichni Rus.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3022.
Rusko: Samonov - A. Marčenko, Rafikov, Ljamkin, Samorukov, J. Jakovlev, Galeňjuk, Kadějkin, Antipin - Čibisov, Šipačov, K. Marčenko - J. Koškov, I. Morozov, Kuzmenko - Tolčinskij, Zernov, Sošnikov - Voronkov, Karnauchov, Mamin. Trenér: Valerij Bragin.
Finsko: Olkinuora - Kaski, Sund, Rantakari, R. Salo, Pokka, Vittasmäki, Nikkilä, Friman - Ojamäki, Ilomäki, H. Pesonen - Puustinen, Ruohomaa, Julius Nättinen - J. Karjalainen, Tyrväinen, Junttila - Paajanen, R. Leino, Turunen. Trenér: Jukka Jalonen.