Paralympijský magazín

Kučerová skončila ve Val Thorens ve čtvrtfinále, vyhrála Smithová

Závodu Světového poháru ve skikrosu ve francouzském Val Thorens vládla Švýcarka Smithová a francouzský reprezentant Midol. Nikol Kučerová vypadla hned ve čtvrtfinále, ve kterém se potkala i s pozdější vítězkou. Pondělní závod, který byl přeložen ze soboty kvůli počasí, můžete sledovat v pondělí od 11.15 na webu ctsport.cz.

Nikol Kučerová
zdroj: EFE autor: Miugel Angel Molina

V sobotu byl závod ve francouzském lyžařském středisku zrušen kvůli větru, ale v neděli už se skikrosaři na trať dostali. Vedoucí žena poháru Švýcarka Fanny Smithová byla suverénní – od nejrychlejšího času v kvalifikaci přes osmifinále, čtvrtfinále a semifinále až do tohoto finále nenašla žádnou přemožitelku.

Skikrosaři závodili ve Francii

SP ve skikrosu ve Val Thorens (Francie):

Muži: 1. Midol (Fr.), 2. Howden (Kan.), 3. Wilmsmann (Něm.).

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 13 závodů): 1. Mobärg (Švéd.) 164, 2. Howden 125, 3. Andersson (Švéd.) 120.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Grilletová Aubertová (Fr.), 3. Thompsonová (Kan.), ...13. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 13 závodů): 1. Smithová 280, 2. Edebová (Švéd.), 3. Thompsonová 146, ...23. Kučerová 37, 32. Cholenská (ČR) 10.