Kristoffersen vyhrál z 12. místa potřetí slalom v Madonně

Aktualizováno

Večerní slalom v Madonně di Campiglio vyhrál norský lyžař Henrik Kristoffersen a ve Světovém poháru slaví již 18. slalomový triumf. V populárním italském středisku se dočkal vítězství potřetí po letech 2016 a 2017, i když byl po prvním kole až dvanáctý. Ondřej Berndt závod nedokončil.

Henrik Kristoffersen se mohl radovat z vítězství

Kristoffersen, medailista z olympijských her i mistrovství světa, se prosadil po nevýrazných výsledcích z poslední doby, na prvenství čekal téměř rok. Naposledy byl nejrychlejší v lednu ve Schladmingu. Po prvním kole ztrácel více než sekundu na čelo, ale třetím časem ve finále se prosadil na vrchol.

"První kolo bylo špatné. Teda ne úplně špatné, ale ne rychlé. Dneska na mě dolehly emoce," řekl Kristoffersen. Úspěch norského lyžování umocnil druhý Sebastian Foss-Solevaag, jenž vyhrál první kolo, ale v součtu na krajana ztratil 33 setin. Třetí byl o jedinou setinu pomalejší domácí Ital Alex Vinatzer.

Berndt se bodů nedočkal ani v druhém slalomu v sezoně. Večerní závod mu nevyšel, jízdu po chybě nedokončil a nenavázal na pondělní slalom v Alta Badii, kde na 38. místě zůstal 63 setin sekundy od postupu do druhého kola.