SESTŘIH: Zlín - Teplice 2:3. Napínavou přestřelku rozhodl Radosta

0
Video se připravuje ...
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší, než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Zlínští fotbalisté sice našli v podzimním ligovém loučení s Teplicemi po více než šesti hodinách recept na vstřelený gól, přesto ve 14. kole natáhli sérii bez vítězství na čtyři zápasy. Po dvou brankách hostujícího Jakuba Mareše dokázali dvakrát vyrovnat díky trefám Jakuba Janetzkého, ale o výhře Severočechů 3:2 rozhodl Matěj Radosta a hosté se po výhře dotáhli bodově na středečního soupeře.

Tepličtí dorazili bez nemocného trenéra Radima Kučery a jeho náhradník, asistent Josef Dvorník, se už v osmé minutě radoval z vedení. Moulis poslal z dvaceti metrů střelu, kterou brankář Dostál dokázal vyrazit jen před sebe a nehlídaný Mareš míč dorazil do sítě.

Pro Zlín to znamenalo dvojí pohromu, neboť při pádu pod nohy svých spoluhráčů si způsobil krvavé zranění na hlavě Dostál a jeho ošetřování na deset minut přerušilo hru, gólman se však vrátil mezi tyče. Poločas ale už nedochytal, ještě před přestávkou byl střídán.

Domácí mohli hned po rozehrání vyrovnat, ale dělovka Hlinky ztroskotala na rukavicích brankáře Diviše. Zlín byl i poté aktivnější, ale neprosadil se ani z několika nepřehledných situaci. Ve 31. minutě už bylo srovnáno po individuálním průniku Jawa, který vrátil míč směrem k bližší tyči a tam ho Janetzký protlačil do branky, čímž ukončil po 382 minutách zlínské čekání na vstřelený gól.

Jenže závěr poločasu znovu patřil Teplickým: Žitného rána ještě byla sražena na roh, ale ve třetí nastavené minutě se dostal odražený míč znovu k Marešovi, který se osm metrů od branky nejlépe zorientoval a hosté znovu vedli.

Už v závěru poločasu Zlínští znovu měli několik slibných akcí a v nátlaku pokračovali i po pauze a především v 51. minutě po střele Čanturišvili - a po dalším zaváhání Diviše - už mířil míč do sítě, jenže v cestě mu nechtěně zabránil zlínský spoluhráč Poznar.

Domácí se snažili prostřelit nejistého Diviše ze střední vzdálenosti a nejpilnější v tom byl Hlinka, ale v 67. napálil Janetzký z 18 metrů už přesně pod břevno a bylo znovu srovnáno. Ne na dlouho - v 75. totiž dokázal střídající Radosta vyhrát souboj právě s nedůrazným Janetzkým a zápas definitivně rozhodl. Hosté pod novými trenéry podruhé za sebou vyhráli a posunuli se na dvanácté místo tabulky.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ

Zlín - Teplice: Dramé levačkou zblízka překopl bránu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Teplice: Radosta obral o míč Janetzkého a prostřelil Rakovana, 2:3

Zlín - Teplice: Parádní Janetzkého bomba vymetla pavučiny v pravém horním rohu, 2:2

Zlín - Teplice: Diviš vyrazil Hlinkovu ránu, Jawo dorážel vedle

Zlín - Teplice: Jawo nastřelil před brankovou čarou vlastního spoluhráče Poznara

Sestavy

Domácí: S. Dostál (45+5. Rakovan) – Vraštil, P. Buchta, Procházka – Jawo, Cedidla (65. Dramé), Conde, Hlinka (81. Slaměna), Čanturišvili – Janetzký, Poznar (C).

Hosté: Jakub Diviš – Vondrášek, Ljevaković (C) (73. Kodad), Kučera, Černý – V. Vukadinović (56. Radosta), Trubač, Jukl, Moulis (73. Jakub Řezníček), Žitný (87. Šup) – J. Mareš (87. Kováč).

Náhradníci

Domácí: Dramé, Chwaszcz, Rakovan, Martínez García, Slaměna, Toutou Mpondo, Simerský

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905