SESTŘIH: Karviná - Pardubice 0:2. Šestá podzimní výhra nováčka

Autor: ČTK, iSport.cz
1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Pardubic zvítězili ve 14. kole první ligy v Karviné 2:0. Nováček soutěže se po závěrečném utkání podzimní části v neúplné tabulce bodově dotáhl na čtvrtou Olomouc. Vítězný gól Východočechů vstřelil ve 13. minutě bývalý hráč Karviné Michal Petráň. Jeho spoluhráč Ewerton v 35. minutě neproměnil penaltu, ale v 72. minutě přidal pojistku střídající David Huf. Slezané prohráli po čtyřech kolech.

Hosté se museli obejít bez vykartovaného kapitána Jeřábka. Na hrotu pardubického útoku nastoupil poprvé v ligové sezoně od začátku Petráň, který v minulém ročníku hostoval právě v Karviné.

Důvěru trenérského dua Jiří Krejčí, Jaroslav Novotný splatil už ve 13. minutě úvodním gólem zápasu, kterým korunoval aktivní nástup svého celku. Petráň se ve vápně opřel ze vzduchu do Solilova centru a zakončením na vzdálenější tyč nedal brankáři Bolkovi šanci.

Potom začali hrozit i Slezané. Papadopulos nejdříve hlavičkoval v šestnáctce těsně vedle tyče, následně běžel sám na gólmana Boháče, který však vyběhl a čistým skluzem šanci zastavil. Poté si rovněž poradil s jeho přízemní střelou zpoza vápna.

Ve 34. minutě hostující záložník Cadu upadl v pokutovém území po kontaktu se Santosem a sudí Zelinka nařídil penaltu. K ní se postavil Ewerton, ale jeho střelu vytáhl Bolek na břevno. Vzápětí si poradil i s pardubickým brejkem, když se ho Pfeifer neúspěšně pokusil překonat střelou mezi nohy.

SESTŘIH: Karviná - Pardubice 0:2. Hosté se posunuli na pátou příčku tabulky

V závěru úvodního dějství Ewerton předložil míč na hranici malého vápna Caduovi, od druhé inkasované branky ale domácí zachránil stoper Dramé, který jeho střelu zastavil.

Domácí kouč Juraj Jarábek provedl o přestávce trojité střídaní. Karviná přidala na aktivitě. V 56. minutě běžel sám na Boháče Qose, jenže vyslal slabou střelu po zemi. O deset minut později Boháč nejprve vyrazil Papadopulosovu ránu a poté skokem zastavil i Ostrákovu dorážku, mířící do prázdné branky. Pardubického gólmana nepřekonal zblízka ani Mikuš a pak ani Janečka.

Promarněné příležitosti mrzely domácí o to víc, že v 72. minutě přidal střídající Huf pojistku na 2:0. Balon se od Janečky odrazil do šestnáctky k hostujícímu útočníkovi, který vsítil pátý gól v ligové sezoně.

Karviná potvrdila, že se jí doma nedaří. Z posledních 11 ligových utkání tam zvítězila pouze jednou. Východočeši venku v nejvyšší soutěži bodovali naplno teprve ve druhém ze sedmi duelů v této sezoně.

Domácí:

Hosté: 13. Petráň, 72. Huf

Domácí: Bolek – Santos, Dramé (46. Čmelík, 54. Janečka), Šindelář (C), Ndefe (81. Smrž) – Ostrák, Qose, Herc (46. Mangabeira), Bartošák – Haša (46. Mikuš), Papadopulos.

Hosté: Boháč – Surzyn, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – Solil, Tischler – Cadu (63. Sláma), Ewerton (74. Langedijk), Pfeifer (85. Hušek) – Petráň (63. Huf).

Karviná - Pardubice: Huf mohl přidat další gól! Bolek vyrazil

Karviná - Pardubice: Střídající Huf si našel balon ve vápně a střelou po zemi prostřelil Bolka, 0:2

Karviná - Pardubice: Boháč hrdinou okamžiku! Nejdříve si poradil se střelou Papadopulose, pak i s dorážkou Ostráka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Pardubice: Qose běžel sám na bránu, gólman Boháč míč lapil

Karviná - Pardubice: Ostrákova zajímavá střela skončila nad bránou

Karviná - Pardubice: Pfeifer prudce vypálil po zemi, Bolek jeho pokus zneškodnil

Karviná - Pardubice: Ewerton neproměnil! Gólman Bolek jeho střelu skvěle vyrazil pod břevno

Karviná - Pardubice: Cadu po střetu s hostujícím obráncem upadl, sudí Zelinka nařídil penaltu

Karviná - Pardubice: Boháč vyběhl a dobře vypíchl míč Papadopulosovi, který se řítil na bránu úplně sám

Karviná - Pardubice: Papadopulos napálil míč hlavou vedle tyče!

Karviná - Pardubice: Na rohový kop Bartošáka si naskočil Šindelář a o půl metru minul

Karviná - Pardubice: Gól! Petráň poslal míč po zemi k tyči a otevřel skóre, 0:1

Karviná - Pardubice: Solilův nebezpečný centr prodloužil Cadu, Šindelář míč odvrátil

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905