Debakly na MS. Kanaďané nasázeli Němcům 16 gólů, USA - Rakousko 11:0

Autor: ČTK, adl
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté domácí Kanady rozdrtili při vstupu do mistrovství světa dvacítek v Edmontonu ve skupině A oslabené Německo 16:2. Šesti body za hattrick a tři asistence se na kanonádě obhájců titulu podílel útočník Dylan Cozens. Ve skupině B deklasovaly Spojené státy americké nováčka Rakousko 11:0.

Německý trenér Tobias Abstreiter kvůli karanténě po pozitivních testech devíti hráčů na nemoc COVID-19, z nichž útočník Jakub Borzecki přijde o celý turnaj, měl stejně jako v pátečním utkání s Finskem (3:5) opět k dispozici jen dva brankáře, pět obránců a devět útočníků.

Po 114 sekundách otevřel skóre Kaiden Guhle a v osmé minutě zvýšil náskok Kanady ve vlastním oslabení Dawson Mercer. V čase 13:12 sice zkorigoval stav v přesilové hře John-Jason Peterka, ale ještě v úvodním dějství unikli favorité do náskoku 4:1 a druhou třetinu ovládli poměrem 7:0. Němci podruhé skórovali až za stavu 1:16, když se 18 sekund před koncem prosadil opět z přesilovky Florian Elias.

„Byl to z naší strany opravdu špatný zápas. Nic nám nefungovalo. Je to na této úrovni těžké. Normálně není prohra takový problém, ale tohle bylo frustrující. Musíme na to zapomenout a je důležité, aby na to kluci dokázali odpovědět proti Slovensku,“ řekl trenér Německa Abstreiter, který by měl mít k dispozici na příští utkání už dalších pět hráčů.

Kanaďané sypali Němcům jeden gól za druhým, takhle potrestal chybu německého brankáře Dawson Mercer

„Byli jsme unavení, ale nechceme hledat výmluvy. Víme, že jsme oslabení, ale i tak musíme bruslit a tvrdě bojovat. To jsme nedělali,“ prohlásil útočník Peterka.

Rakušané se vrátili mezi elitu na juniorském mistrovství světa po 11 letech a s USA dostali tvrdou lekci. Soupeř je přestřílel v poměru 73:10. V úvodním dějství to bylo 22:3, ale gólman Sebastian Wraneschitz inkasoval pouze v 16. minutě, kdy jej překonal obránce Drew Helleson. V druhé třetině ale už Rakušané inkasovali šestkrát a ve třetí čtyřikrát.

Hattrick si připsal Matthew Boldy a čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí zaznamenal Trevor Zegras.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu:

Skupina A:

Kanada - Německo 16:2 (4:1, 7:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 2. Guhle (Quinn, Barron), 8. Mercer, 15. Tomasino, 20. Krebs (Cozens, McMichael), 23. Mercer (Tomasino, Drysdale), 26. Suzuki (Mercer), 27. Newhook (Cozens), 31. Newhook (Cozens), 34. Tomasino (Barron, Mercer), 39. Cozens, 40. Krebs (Perfetti), 41. Cozens (McMichael, Perfetti), 45. Cozens (Newhook, Holloway), 46. Pelletier (Byram, Byfield), 47. Harley (Perfetti, Krebs), 49. McMichael - 14. Peterka (Elias, Alberg), 60. Elias (Peterka, Gnyp). Rozhodčí: Bloski, Pearce - Brunelle, Mahoney (všichni Kan.). Vyloučení: 4:4, navíc Schneider (Kan.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Bez diváků.

USA - Rakousko 11:0 (1:0, 6:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 16. Helleson (Turcotte, Zegras), 25. Zegras (Turcotte, Kaliyev), 26. Farinacci (Johnson, Berard), 29. Brisson (Sanderson), 32. Zegras (Turcotte), 35. Boldy (Beniers, Faber), 39. Boldy (Kaliyev, York), 43. Berard (Farinacci), 44. Brisson (Kleven, Moynihan), 46. Boldy (Zegras, Moynihan), 50. Colangelo (Faber, Berard). Rozhodčí: Langin, Menniti - Foster, McGowan (všichni Kan.). Vyloučení: 2:2, navíc Wimmer (Rak.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Bez diváků.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.