Autor: iSport.cz
24
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Český reprezentační záložník Tomáš Souček vstřelil čtvrtý gól v sezoně anglické fotbalové ligy a pomohl West Hamu v 15. kole k domácí remíze 2:2 s Brightonem. Celý zápas odehrál v dresu "Kladivářů" i obránce Vladimír Coufal. Liverpool jen remizoval na svém hřišti 1:1 s nováčkem soutěže West Bromwichem a v čele tabulky má náskok tří bodů před městským rivalem Evertonem.

West Ham po nevýrazném prvním poločase prohrával, vyrovnání ale zařídil po hodině hry svým prvním gólem v Premier League Ben Johnson. O deset minut později ale Souček odvrátil centr z rohového kopu jen do těla naskakujícího Lewise Dunka a kapitán Brightonu se zblízka nezmýlil.

V 82. minutě se role kuriózním způsobem obrátily. Tentokrát odvracel míč po rohovém kopu Dunk, hlavou ale takřka totožně jako v předchozí situaci nastřelil Součka a český reprezentant šťastně vyrovnal. Bývalý kapitán Slavie dal od únorového debutu v anglické lize čtvrtý gól hlavou. Pouze Dominic Calvert-Lewin z Evertonu a Harry Kane z Tottenhamu mají stejnou bilanci.

Gólová radost českého záložníka West Hamu Tomáše Součka v utkání proti Brightonu

West Ham v éře Premier League neporazil Brighton ani na sedmý pokus a v neúplné tabulce zůstal desátý. Jeho soupeř se drží dva body nad pásmem sestupu.

Liverpool směřoval k výhře od 12. minuty, kdy se prosadil Sadio Mané. Senegalský útočník dal za "Reds" 69. gól v Premier League a v klubových tabulkách se dotáhl na pátého nejlepšího střelce Luise Suáreze.

Favorit ale pojistku nepřidal a v 82. minutě srovnal hlavou Semi Ajayi. West Bromwich si po remíze na hřišti vicemistra Manchesteru City odvezl bod i ze hřiště úřadujícího šampiona, přesto zůstal předposlední.

Dlouho vedl také Tottenham na stadionu Wolverhamptonu, nakonec ale prodloužil čekání na výhru na čtyři zápasy. "Kohoutům" nepomohl ani brzký gól Tanguye Ndombélého z 58. sekundy zápasu, v závěru totiž srovnal hlavou po rohovém kopu Romain Saiss. Tottenham je v tabulce pátý, "Vlci" jsou na 11. místě stále o bod za West Hamem.

V zápase Leeds - Burnley fauloval už ve čtvrté minutě brankář Nick Pope domácího Patricka Bamforda a sám anglický útočník nekompromisní střelou pod břevno z penalty rozhodl. Pro nejlepšího střelce Leedsu to byla desátá ligová trefa v sezoně.

Burnley se muselo obejít bez zraněného útočníka Matěje Vydry, prohrálo po čtyřech zápasech a o skóre kleslo za Brighton. Leeds se přiblížil na bod k Wolverhamptonu.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.