Branky, body, vteřiny

Poruba si zastřílela a posunula na třetí místo, poskočilo také Vrchlabí

Z pátého na třetí místo se posunuli hokejisté Poruby. Pomohla jim k tomu jasná výhra 5:0 v dohrávce 16. kola první ligy nad Frýdkem-Místkem. Na čtvrtou pozici se před Kladno a Vsetín dostal také nováček Vrchlabí, které zdolalo v dohrávce 8. kola Třebíč 4:2. V duelu 9. kola Ústí nad Labem porazilo Kadaň 8:3.

Poruba po sérii tří porážek zvítězila podruhé za sebou. Rozhodla už v úvodní třetině, protože do 17. minuty získala náskok 3:0 díky brankám Marka Sikory, Michala Hoťka a Fina Markuse Korkiakoskiho.

V druhé části zvýšil Marek Slavík a ve 44. minutě dovršil výsledek Radim Toman. Lotyšský gólman Ervins Muštukovs udržel díky 25 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Hosté nastoupili už s útočníkem Radimem Matušem, který je posílil z druholigového Znojma. Další ofenzivní akvizice Denis Kindl ještě nehrál.

Vrchlabí ovládlo čtvrté domácí utkání za sebou. V páté minutě v přesilové hře mu získal vedení Jiří Hozák a mezi 23. a 25. minutou zvýšili na tříbrankový rozdíl během 68 sekund Patrik Urban a Tomáš Linhart, který také využil početní výhodu.

V polovině utkání snížil také v přesilovce Ladislav Bittner, ale ve 45. minutě vrátil Vrchlabí tříbrankový náskok v další početní výhodě David Chalupa. Za Třebíč korigoval výsledek tři a půl minuty před koncem ve výhodě pěti proti třem Lukáš Nedvídek.

Ústí nad Labem se díky třetímu vítězství z posledních čtyř zápasů posunulo z 16. na 14. místo. Už do 17. minuty získalo náskok 3:0 a vývoj měl Slovan plně ve své moci. Čtyřmi body za gól a tři asistence zazářil běloruský útočník Anatolij Protasenja. Dvě branky a jednu přihrávku si za vítěze připsali Daniel Vrdlovec a Tomáš Pšenička.

Výsledky první hokejové ligy:

Dohrávka 8. kola:

Vrchlabí - Třebíč 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 5. Hozák, 23. P. Urban, 25. Linhart, 45. D. Chalupa - 31. Bittner, 57. Nedvídek. Rozhodčí: Čáp, Jaroš - Hnát, Horažďovský. Vyloučení: 8:6, navíc Hozák (Vrchlabí) 10 min. Využití: 3:2. Bez diváků.

Dohrávka 9. kola:

Ústí nad Labem - Kadaň 8:3 (3:0, 1:1, 4:2)

Branky: 14. a 42. Vrdlovec, 17. a 32. T. Pšenička, 5. Trávníček, 41. Protasenja, 46. Vala, 48. M. Tůma - 27. Jan Svoboda, 48. Homer, 53. Chlouba. Rozhodčí: Petružálek, Zavřel - Flegl, Kokrment. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

Dohrávka 16. kola:

Poruba - Frýdek-Místek 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Sikora, 6. Hotěk, 17. Korkiakoski, 33. Slavík, 44. R. Toman. Rozhodčí: Vrba, Šudoma - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Bez diváků.