ČEZ Extraliga 2023/2024

Kladno s Jágrem v sestavě opět vyhrálo, tentokrát v Kolíně

Podruhé v sezoně nastoupili hokejisté Kladna i s hrajícím majitelem klubu Jaromírem Jágrem a podruhé zvítězili. V 18. kole první ligy loupili na ledě nováčka Kolína po výsledku 2:1. Osmačtyřicetiletý Jágr se proto stejně jako v předvánočním duelu proti vedoucí Jihlavě (7:5) mohl radovat, ale tentokrát nebodoval. Čtvrtí Rytíři na Jihlavu, která zvítězila v Prostějově 5:3, ztrácejí stále pět bodů, ale mají dvě utkání k dobru.

Jágr nastoupil v útoku s centrem Rostislavem Maroszem, který se po letním příchodu z Liberce k týmu připojil poprvé po hostování v extraligových Vítkovicích, a Markem Račukem. Na ledě strávil 13 minut a 39 sekund.

Kladno dostal v 18. minutě do vedení v přesilové hře po Maroszově přihrávce Tomáš Plekanec. Po polovině utkání zvýšil navrátilec ze Vsetína Patrik Machač. Za domácí Kozly korigoval výsledek v závěru druhé části Dominik Zumr.

Dukla v Prostějově po první třetině prohrávala. Na úvodní branku Petra Mrázka zareagoval Matěj Pekr a ve 12. minutě vrátil domácím náskok Tomáš Drtil. Po polovině utkání však favorité otočili stav přesilovkovými trefami Tomáše Jiránka a Tomáše Chlubny. Ve 45. minutě ještě vyrovnal David Bartoš, ale v čase 51:13 rozhodl v početní výhodě Pekr, který ještě 25 sekund před koncem dovršil hattrick.

Nově druhá Poruba oslavila třetí vítězství v řadě. Do vedení se v Benátkách nad Jizerou dostala díky Finovi Markusi Korkiakoskimu, za domácí sice vyrovnal Jakub Hujer, ale v 38. minutě vrátil v početní výhodě Ostravanům vedení Petr Stloukal. Ve třetí třetině proměnila Poruba další přesilovku Tomášem Jáchymem a skóre uzavřel Radim Toman.

Nováček Vrchlabí také vyhrálo potřetí za sebou a posunulo se na třetí místo. Do sedmé minuty získalo dvoubrankový náskok prostřednictvím gólů Jiřího Hozáka a Tomáše Zemana a na snížení Romana Pšurného odpověděl ještě v úvodním dějství Patrik Urban. Na konci druhé třetiny dostal Zubry na kontakt v přesilové hře Radek Číp, ale v závěrečné části pojistili výhru domácích Pavel Mrňa a Tomáš Nouza.

Na šestou pozici se posunul Sokolov, který zvítězil nad Havířovem 4:3. Předstihl Vsetín, jenž prohrál v Šumperku 2:6 a utrpěl čtvrtou porážku z uplynulých pěti duelů. Draci ukončili sérii sedmi nezdarů a poskočili z posledního na 17. místo před Kadaň, která prohrála doma s Litoměřicemi 1:4.

Čtvrtou výhru z posledních pěti duelů si připsalo Ústí nad Labem, jež zdolalo pražskou Slavii 3:2 v prodloužení díky brance Martina Tůmy v čase 62:43. Potřetí za sebou nebodoval Frýdek-Místek, který prohrál s Třebíčí 2:3.