Juventus porazil Sassuolo, Barák při výhře asistoval. Inter - AS Řím 2:2

Autor: ČTK, pav
1
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Český fotbalový reprezentant Antonín Barák přispěl v italské lize gólovou asistencí k domácímu vítězství Hellasu Verona 2:1 nad Crotone. Fotbalisté Juventusu zužitkovali dlouhou přesilovku a na svém hřišti udolali Sassuolo 3:1. V závěru rozhodly trefy Ramseyho a Ronalda. Inter Milán remizoval ve šlágru 17. kola 2:2 na hřišti AS Řím a udržel před svým dnešním soupeřem druhé místo v tabulce. Na vedoucího městského rivala AC ztrácí tři body.

Barák po čtvrthodině hry navedl míč k pokutovému území a přihrávkou vyzval ke skórování Nikolu Kaliniče. O deset minut později přidal druhý zásah Federico Dimarco, nováček soutěže už po změně stran jen snížil.

Hellas zůstává na devátém místě v těsném kontaktu s pohárovými příčkami. Crotone stále čeká na první venkovní vítězství v sezoně a je poslední.

Juventus hrál celý druhý poločas proti oslabenému soupeři, protože na konci prvního dějství dostal za ostrý skluz červenou kartu Pedro Obiang. Obhájci titulu přesilovku brzy využili, ze střední vzdálenosti se trefil Danilo.

V 59. minutě Juventus po více než sedmi letech inkasoval doma v početní převaze, prosadil se Grégoire Defrel. "Stará dáma" ale přece jen potvrdila roli favorita, tři body jí zařídil v 82. minutě střídající Aaron Ramsey. V nastavení navíc přidal svůj 15. gól v sezoně nejlepší střelec Serie A Cristiano Ronaldo. Juventus se dostal na čtvrté místo, Sassuolo zůstává sedmé.

Remíza ve šlágru kola

Skóre utkání AS Řím - Inter Milán otevřel v 17. minutě křížnou střelou z hranice vápna Lorenzo Pellegrini. Asistenci si připsal Henrik Mchitarjan, který se stal po Harrym Kaneovi z Tottenhamu druhým hráčem, který v aktuální sezoně pěti nejprestižnějších evropských lig nasbíral alespoň osm branek a stejný počet asistencí.

"Nerazzurri" skóre otočili dvěma slepenými góly po změně stran. Nejprve se hlavou po rohovém kopu prosadil Milan Škriniar a další asistenci Marcela Brozoviče zužitkoval trefou o břevno Achraf Hakimi. Krajní bek Interu dal šestý gól v sezoně.

Remízu ale zajistil Římanům v 86. minutě Gianluca Mancini. "Vlci" zůstávají na třetím místě a ztrácí na Inter stále tři body.

Kapitán Neapole Lorenzo Insigne proměnil v utkání s Udine penaltu a se 73 ligovými zásahy vyrovnal na sedmém místě klubových tabulek Brazilce Carecu. V prvním poločase srovnal Kevin Lasagna, a tak rozhodnutí přinesla až trefa Tiémouého Bakayoka z 90. minuty. Neapol díky tomu bodově dotáhla páté Bergamo, Udine je třinácté.

Juventus Turín - Sassuolo 3:1
Branky: 51. Danilo, 82. Ramsey, 90.+2 Ronaldo - 59. Defrel.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.