Boleslav se s Brnem rozešla remízou, Slovácko zdolalo Karvinou a slaví třetí výhru v řadě

Fotbalisté Mladé Boleslavi v úvodním zápase jarní části první ligy remizovali s brněnským nováčkem 1:1. Středočeši ani v pátém ligovém utkání pod trenérem Karlem Jarolímem naplno nebodovali a na výhru čekají už sedm kol.

Mladá Boleslav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Daniel Fila z Brna a Dominik Preisler z Mladé Boleslavi.

Zleva Daniel Fila z Brna a Dominik Preisler z Mladé Boleslavi. | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

V záchranářském duelu patnáctého kola vedla Zbrojovka od 39. minuty zásluhou Luďka Pernici, po hodině hry vyrovnal Marek Matějovský, který se na trávník vrátil téměř po roce. Od 89. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného Samuela Dancáka.

Jablonec v prvním ligovém duelu roku deklasoval Teplice 5:0, o výhře rozhodl už před poločasem

Číst článek

Středočeši měli v prvním poločase optickou převahu, vyloženou šanci si však nevypracovali. Dancák vystřelil z hranice vápna vedle a Jiří Klíma pouze doprostřed branky.

V 36. minutě zraněného Jiráska vystřídal Matějovský, který se po dvojnásobné operaci achilovky vrátil na trávník poprvé od loňského ledna.

Tři minuty po jeho příchodu nečekaně udeřili hosté. Vaňkův centr našel zimní posilu Pernicu, který hlavou překonal gólmana Šedu.

Po změně stran se domácím v 51. minutě povedlo po rohovém kopu díky Ladrovi srovnat. Rozhodčí Ginzel však po zhlédnutí opakovaných záznamů kvůli ruce jednoho z mladoboleslavských hráčů gól neuznal.

Spasitel Matějovský

Po hodině hry se Středočeši dočkali, když Matějovský z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči. Devětatřicetiletý záložník se v lize trefil poprvé od března 2019.

V 78. minutě se ve velké šanci ocitl hostující záložník Štepanovský, jenže jeho střela skončila mimo. V závěru uviděl druhou žlutou kartu Dancák a Brno krátkou přesilovku málem využilo. Šumberův přímý kop však skončil na břevně.

Mladá Boleslav doma v lize nevyhrála počtvrté za sebou a o skóre zůstala před Zbrojovkou na první nesestupové pozici.

15. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)
Branky: 60. Matějovský - 39. Pernica. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Hock - Cieslar (video). ŽK: Dancák - Fousek. ČK: 89. Dancák. Bez diváků.

SFC Opava - Fastav Zlín 0:0
Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Horák. ŽK: Čvančara, Tiéhi, Březina - Vraštil, Cedidla. Bez diváků.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
Branky: 13. Mosquera - 70. Pulkrab. Rozhodčí: Lerch - Flimmel, L. Matoušek - Franěk (video). ŽK: Mikula, Karafiát - Bederka. Bez diváků.

1. FC Slovácko - MFK Karviná 2:0 (0:0).
Branky: 51. Daníček z pen., 58. Kliment. Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Ratajová - Adámková (video). ŽK: Hofmann - Papadopulos, Šindelář. Bez diváků.