Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia
 Kontakt  Inzercia

24hod.sk    Šport

17. januára 2021

Vlhová po 1. kole nedeľného obrovského slalomu zatiaľ na 8. mieste: Trošku som sa trápila

Shiffrinová išla bez porovnávacích medzičasov a technickú trať zvládla najhladšie z celého štartového poľa.

Zdieľať
Vlhová po 1. kole slalomu zatiaľ na 8. mieste: Trošku som sa trápila

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po úvodnej dvadsiatke 1. kola nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára na ôsmej priečke. V Kranjskej Gore zaostávala o 1,43 sekundy za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Priebežne druhá bola sobotná víťazka Marta Bassinová z Talianska (+0,30 s), tretia pozícia patrila Švajčiarke Michelle Gisinovej (+0,44 s).

Rovnako ako v sobotu sa v náhradnom slovinskom dejisku išlo na zľadovatenej trati, rozdielom však bolo, že na lyžiarky čakal na strmej zjazdovke Podkoren omnoho zatvorenejší obrovský slalom. Vlhová so štartovým číslom 3 vo vrchnej veľmi točivej pasáži meškala do jedného z oblúkov, ani nižšie sa nedokázala zrovnať do ideálneho rytmu a jej manko narastalo až do cieľa. "Nie som príliš spokojná, nešla som tak, ako by som mala ísť. Pocit dnes nebude vôbec dobrý, na tejto trati je ťažké mať ho. Trošku som sa trápila, zatiaľ je to takto a uvidíme. Dnes to bolo oveľa technickejšie a zatočenejšie, v sobotu boli väčšie rozstupy medzi bránkami," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.

Shiffrinová išla bez porovnávacích medzičasov a technickú trať zvládla najhladšie z celého štartového poľa. Bassinová vyhrala v tejto sezóne všetky tri "obráky", ktoré dokončila, tentoraz v porovnaní so Shiffrinovou nasadzovala do oblúkov o čosi neskôr a nebola vo vedení. Za prvou trojicou už boli výrazné odstupy, pod sekundu sa zmestili ešte domáca Slovinka Meta Hrovatová (+0,86 s) a Francúzka Tessa Worleyová (+0,96 s). Až za Vlhovou z elitnej žrebovanej sedmičky skončili Alice Robinsonová z Nového Zélandu (+1,53 s) aj Talianka Federica Brignoneová (+1,93 s).