Panorama

Veselý se zase skvěl na palubovce. Fenerbahce prodloužilo úspěšnou sérii

Už osm zápasů neprohrálo v Eurolize basketbalové Fenerbahce. Jan Veselý k triumfu 107:76 nad Chimki Moskva přispěl patnácti body, čtyřmi doskoky a čtyřmi asistencemi.

Veselý táhl Fenerbahce k dalšímu euroligovému úspěchu

Fenerbahce o výhře rozhodlo ve druhé čtvrtině, do které sice vstoupilo pětibodovou ztrátou, ale nakonec po ní vedlo 53:44 a pak už dominovalo.

"První půlka nebyla tak dobrá, ale ve druhém poločase už jsme hráli svou hru," řekl v rozhovoru pro Euroleague TV Veselý, který dnes proměnil všech pět dvoubodových pokusů a stoprocentní byl i při střelbě pěti trestných hodů.

Istanbulskému celku po vítězné sérii patří osmé místo v tabulce, které jako poslední zaručuje místo v play-off.

Víc bodů než Veselý v dresu Fenerbahce proti Chimki zaznamenali jen Nando de Colo s osmnácti body a Lorenzo Brown se 17 body. Nejlepším střelcem utkání byl s 29 body Alexej Šved.